Rôzne

V utorok sa prepisovali teplotné rekordy: Teplo bolo aj na Chopku

V utorok 6. augusta horúčavy prepísali na Slovensku viaceré teplotné rekordy. Najteplejšie bolo v Dudinciach, kde namerali 37,3 stupňa Celzia. "Horúco" bolo aj na Chopku v Nízkych Tatrách.

Ilustračný obrázok k článku V utorok sa prepisovali teplotné rekordy: Teplo bolo aj na Chopku
Foto: Slávka Kellová

„Len tesne nebol dosiahnutý celoslovenský rekord maximálnej dennej teploty vzduchu pre 6. august, ktorý má hodnotu 37,6 stupňa Celzia,“ informuje web Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ).

Rekord maximálnej dennej teploty vzduchu alebo vyrovnanie rekordu sa v utorok nezaznamenalo iba na 15 zo 49 meteorologických staníc. Rekordy padali najmä na západnom a strednom Slovensku, horúco však bolo aj v Tatrách. Na Lomnickom štíte padol rekord z roku 1961, keď tam namerali 15,1 stupňa Celzia. V utorok tam bolo o 1,7 stupňa viac.

Noc zo 6. na 7. augusta bola rekordne teplá v Holíči, na letisku v Bratislave, v Kráľovej pri Senci, Turčianskych Tepliciach, Lome nad Rimavicou, na Chopku, Lomnickom štíte a v Telgárte. V Lome nad Rimavicou minimálna nočná teplota vzduchu neklesla pod 20 stupňov Celzia. „Bola tam tropická noc, čo je v tomto prostredí mimoriadne výnimočná udalosť,“ uvádza SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM