Pavol Tomčík Hokej

V Topoľčanoch vydreté víťazstvo po predľžení!

Výbornú koncovku predviedli hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš v stretnutí 18. kola prvej ligy na ľade Topoľčian. Mužstvo trénera Mariána Horvátha v úvode zápasu prehrávalo 0:1, ale napokon zvíťazilo po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčanoch vydreté víťazstvo po predľžení!

Dočasným hrdinom stretnutia bol domáci hráč Dobrý. Ten už v 2. minúte vsietil gólmanovi Liptákov Pútecovi gól a Topoľčany viedli 1:0. Na obrat následne zavelili Lištiak s Piatkom, no Dobrý svojím druhým gólom v stretnutí v 12. minúte vyrovnal na 2:2.

Nerozhodný stav platil až do 63. minúty, v čase 62:12 rozhodol v predľžení o zisku dvoch bodov pre Liptovský Mikuláš Michal Uhrík. MHK 32 je v tabuľkej prvej hokejovej ligy na siedmom mieste so ziskom 29 bodov, strata na prvé Michalovce v tejto chvíli činí 11 bodov. „Horváthovci“ sa už zajtra o 18:00 hod. predstavia v Senici proti domácej Dukle.

HC Topoľčany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (2:2, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 2., 12. Dobrý – 8. Lištiak, 10. Piatka, 63. Uhrík
Rozhodovali: Majling – Číž, Kollár
Vylúčení: 7:10, navyše: Trochta (Liptovský Mikuláš) 10 minút OT
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Divákov: 469
Zostava MHK 32: Pútec – Duriš, Mezovský, Moravčík, Kadlubiak, Holiga, Nitriansky, Legerský, Poliaček, Janči – Bartík, Kuric, Macík – Marcinko, Trochta, Oravec – Roháč, Piatka – Lištiak, Števuliak, Uhrík. Tréner: Marián Horváth

Ilustračné foto: Magdaléna Nahalková