Tomáš Batiz Futbal

Tatran sa predstavil na ihrisku v Nitre: Ako sa darilo Liptákom?

Futbalisti Liptovského Mikuláša pokračujú v nadstavbe 2. najvyššej slovenskej súťaži. Zverenci Jozefa Kostelníka sa predstavili na ihrisku v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Tatran sa predstavil na ihrisku v Nitre: Ako sa darilo Liptákom?

Zápas sa začal lepšie pre domácich futbalistov, ktorí mohli už v 9. minúte otvoriť skóre zápasu, ale Valenta vo vyloženej šanci mieril nepresne. Ďalšiu vážnejšiu šancu mali opäť Nitrania, tento krát Charizopulos pred Macíkom poslal loptu vysoko nad. Prvú vážnejšiu šancu Liptákov mal Gerec, ten však pred bránou súpera neprihrával presne. Prvý gól v zápase prišiel v 37. minúte, po tom čo Kucharčík v páde dopravil loptu do brány.

V druhom polčase sa šance striedali na oboch stranách, ale v sľubnejších sa ocitli domáci hráči. Vyvrcholenie snaženia Nitranov prišlo v 74. minúte, v ktorej Charizopulos po nešťastnom teči Kucharčíka poslal loptu do brány.

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: „Úvod zápasu patril domácim hráčom, ktorí sa vytvorili viaceré dobré šance. My sme sa do zápasu dostali až v 15. minúte, kde ste prebrali iniciatívu v hre. V druhom polčase sme sa dostali pod tlak, kde nás domáci zatlačili do brány. Podarilo sa nám ich brániť, v niektorých situáciách nás podržal brankár. Musím povedať, že toto bol zatiaľ najlepší súper, proti ktorému sme hrali.“

FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1) Góly: 72. Charizopulos – 37. Kucharčík

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Macík – Šimún, Kubena, Kucharčík, Papaj(84.Vandraš­ko), Gerec, Mizerák, Staš(77.Laco), Jasenovský(71­.Hirka), Lišivka, Pastva