Slávka Kellová Správy

Strojárske firmy v Mikuláši trpia hladom po mladých: Tí nejavia záujem...

Stredné školy a zamestnávatelia v oblasti strojárstva a kovoobrábania v Liptovskom Mikuláši hľadajú spoločne riešenie na nedostatok záujmu mladých ľudí o tieto odvetvia. Napriek pomerne silnému zastúpeniu na území mesta, strojárske podniky už asi 2 desaťročia trpia hladom po mladej pracovnej sile.

Strojárstvo vytvára pracovné miesta

Najsilnejším zástupcom strojárskej tradície v Liptovskom Mikuláši sú už dlhé desaťročia Liptovské strojárne. Na území mesta však pôsobí množstvo malých a stredných podnikov, ktoré zamestnávajú minimálne 550 ľudí pracujúcich v kovovýrobe resp. strojárstve. Tieto spoločnosti trpia nedostatkom mladej pracovnej sily, ktorá vychádza zo stredných škôl. Prax ukazuje, že priemerný vek ľudí pracujúcich v týchto odboroch je 45 rokov.

Zdrojom kvalifikovanej pracovne sily sú na území mesta Stredná odborná škola (SOŠ) stavebná a SOŠ polytechnická. Samotné sa však boria s nezáujmom mladých ľudí o ich odbory. „Musíme nadviazať spoluprácu so zamestnávateľmi a šíriť spoločne osvetu o nich, ako aj o našich odboroch už na základných školách. Dostať sa aj do menších škôl v obciach, aby žiaci, ale aj ich rodičia vedeli, že po absolvovaní strednej školy, sa bude mať ich dieťa kde zamestnať,“ hovorí Drahomír Krčmárek, riaditeľ SOŠ polytechnickej v Liptovskom Mikuláši.

Dôkazom úspechu takejto spolupráce je SOŠ elektrotechnická a spoločnosť Ceragon Network z Liptovského Hrádku, ktoré sú úspešné aj vďaka dlhoročnej spolupráci, založenej na výchove kvalifikovanej pracovnej sily zo strany školy a pomoci v technickom zabezpečení vzdelávania zo strany spoločnosti. „My si robíme vlastný prieskum trhu, ale potrebujeme informácie od zamestnávateľov, aby sme poznali ich požiadavky. Treba si však uvedomiť, že vytvoriť nový odbor a vzdelať žiakov trvá minimálne tri roky,“ pripomenul Stanislav Talapka z odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Legislatíva pokrivkáva

Spomaľovacím prvkom v rozvoji vzájomnej pomoci je aj legislatíva. „Firmy by mali mať na školenia vyučených majstrov, ktorí vedia dať žiakom odborný výklad. Častokrát sa tiež stáva, že ak aj idú na prax, zametajú okolo strojov, pretože ich nechcú pustiť k práci z dôvodu rizika úrazu,“ vysvetľuje Ján Poliak, zástupca riaditeľa SOŠ stavebnej v Liptovskom Mikuláši, ktorá už spojila sily s asi tromi väčšími zamestnávateľmi na území mesta a spoločne sadia základy osvety na základných školách.

V neposlednom rade je tu aj jazyková bariéra. Žiaci sa totiž na školách učia čítať technické výkresy v slovenčine. V zahraničných firmách však prichádzajú do styku s výkresmi v cudzom jazyku.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM