Tomáš Batiz Správy

Športovci sa dočkali: V Mikuláši vznikne nový atletický štadión

V sídle Slovenského atletického zväzu včera podpísal primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč zmluvu o podpore pri výstavbe tristometrového štvordráhového atletického štadióna.

Ilustračný obrázok k článku Športovci sa dočkali: V Mikuláši vznikne nový atletický štadión
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Štadión bude vybudovaný pri Centre voľného času na Nábreží Aurela Stodolu v dĺžke až 126,5 metra so šesťdráhovou rovinkou. „Naši mladí atléti majú veľmi dobré výsledky v rámci slovenských aj medzinárodných súťaží Máme zvýšený dopyt o atletickú infraštruktúru. Infraštruktúra je veľmi potrebná pre ich podporu a kvalitné podmienky na ich súťaženie. Druhý rozmer je taký, ľahká atletika má v našom meste veľmi dlhú tradíciu, viac ako storočnú, považujeme si preto za povinnosť nadväzovať na tieto tradície a pokiaľ je tá možnosť mať čiastočnú podporu tejto investície,“ povedal primátor Ján Blcháč.

Podľa Slovenského atletického zväzu je tento projekt perspektívy aj z pohľadu spádovosti aj významu pre slovenskú atletiku. „Osobne sa veľmi teším, je to jeden z projektov, ktoré sme dopĺňali v rámci tých schválených projektov počas posledných dní, keď sa prerokovávalo, že ktoré projekty sú najviac životaschopné a najhodnotnejšie. Napriek tomu, že v Liptovskom Mikuláši bude tristometrová atletická dráha, sme sa rozhodli tento projekt podporiť. Sme radi, že mesto sa do toho púšťa napriek tomu, že teraz nie je jednoduchá situácia v žiadnom meste,“ povedal Peter Korčok zo Slovenského atletického zväzu.

Do konca roka 2020 vybaví mesto stavebné povolenie a všetky administratívne procesy. S výstavbou by sa malo začať v roku 2021. Dokončený by mal byť do konca roka 2021. Na štadióne sa budú môcť uskutočňovať súťaže, ktoré budú spĺňať podmienky okresných, krajských kôl aj slovenskej ligy. Na svoje si prídu bežci či športovci v disciplínach skok do diaľky, trojskok, skok do výšky, hod guľou, kladivom aj loptičkou. Štadión bude určený nie len pre súťaže a športovcov, využívať ho budú môcť aj školy a široká verejnosť. Jeho výstavbou sa zvýši majetok mesta o 360 tisíc eur. Slovenský atletický zväz prispel na dielo sumou 80 000 eur.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM