Pavol Tomčík Šport

Snoubording: Mikulášanka Medlová do Soči na 99% nepocestuje

Veľké nádeje sa z pohľadu Zimných olympijských hier v Soči 2014 vkladali do 20-ročnej snoubordistky z Liptovského Mikuláša Klaudii Medlovej. Jej účasť v Rusku je však v týchto chvíľach už len v rovine utópie.

Ilustračný obrázok k článku Snoubording: Mikulášanka Medlová do Soči na 99% nepocestuje
Zdroj: Dnes24.sk

Pravidlá pre olympiádu v Soči boli od začiatku dané a jasné. Freestylovú disciplínu slopestyle v Rusku môže absolvovať len 24 najlepších žien celkovej klasifikácie. Zvládnuť túto métu mohla, po zlých výsledkoch z predchádzajúcich pretekov, Liptáčka Klaudia Medlová len v prípade kvalitného umiestnenia z kanadského Stonehamu. Práve tam sa totiž uskutočnil záverečný Svetový pohár, ktorého výsledky sa počítali do klasifikácie.

Sympatická Mikulášanka však v Kanade nedokázala postúpiť do finále a nepostupové 11. miesto z kvalifikácie ju definitívne obralo o účasť na olympiáde. „Po veľmi dobrej prvej jazde s bodovým skóre 66,33 sa Klaudia ocitla na štvrtom postupovom mieste. Po druhej jazde skončila v skupine na šiestom nepostupovom mieste, keďže do ďalších bojov postupuje päť dievčat. Do postupovej pozície jej chýbalo 0,67 bodu, takže semifinále jej uniklo o chlp,“ reagoval vo vyjadrení pre TASR reprezentačný tréner z Liptovského Mikuláša Marek Hliničan.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) už medzičasom zverejnila zoznam miesteniek do Soči. Klaudia Medlová v ňom figuruje až ako 13. čakajúca náhradníčka a jej sen o olympiáde sa zdá sa definitívne rozplynul.

Foto: Patrik Paulinyi

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM