Správy

Slovenský prezident v Ružomberku: Vojakov stav je lepší, ako som čakal

Prezident SR Ivan Gašparovič navštívil v nedeľu podvečer v ružomberskej Ústrednej vojenskej nemocnici príslušníka Ozbrojených síl SR, ktorý utrpel 9. júla vážne poranenia hlavy pri teroristickom útoku na vojenskej základni v afganskom Kandaháre.

Ilustračný obrázok k článku Slovenský prezident v Ružomberku: Vojakov stav je lepší, ako som čakal
Foto: Jozef Milan

Prezident

„Som nesmierne rád a veľmi pozitívne prekvapený, že jeho zdravotný stav je oveľa, oveľa lepší, ako som si predstavoval po tom, čo sa mu stalo. Porozprávali sme sa, podal mi ruku a teší sa na skorý odchod z nemocnice. Znamená to jediné, že jeho liečba je naozaj veľmi účinná,“ uviedol prezident SR a dementoval chýry, že sa zranenému vojakovi po prevoze z Nemecka pohoršilo.

Riaditeľ

Ďalšie informácie doplnil riaditeľ ÚVN Jozef Ježík. „Pacientov stav sa výrazne zlepšuje, určite rýchlejšie, ako sme si ešte pred týždňom všetci mysleli. Mali sme určité očakávania, ako bude liečba pokračovať ďalej, ale teraz je to, chvalabohu, oveľa lepšie,“ skonštatoval riaditeľ. „V dohľadnom čase pôjde za svojím kolegom, ktorý už našu nemocnicu opustil a nastúpi na rehabilitačnú liečbu do Národného rehabilitačného centra v Kováčovej. V medicíne sa nedá nič celkom presne predpovedať, ale ak by všetko išlo tak dobre, ako doteraz, do nejakých dvoch týždňov by sme ho už mohli od nás prepustiť,“ dodal Jozef Ježík.

Súvisiaci článok: http://ruzomberok.dnes24.sk/…stanu-158611

Prezident v UVN - zranený vojak
12
Galéria
Foto: Jozef Milan
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM