Tomáš Batiz Správy

Skvelá správa: Mikulášsku vnútromestskú cyklotrasu rozšíria o ďalší úsek

Milonvíci dvojkolesových tátošov sa určite potešia. Cyklotrasa v našom meste sa opäť o niečo rozšíri.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa: Mikulášsku vnútromestskú cyklotrasu rozšíria o ďalší úsek
Zdroj: TASR

V Parku Márie Rázusovej Martákovej v Liptovskom Mikuláši pracujú na ďalšej etape vnútromestskej cyklotrasy. Súčasťou projektu je výstavba cyklo-pešieho chodníka a oddychovej zóny.

„Z cesty I/18 v smere do mesta urobíme plynulý nájazd na tento chodník. Dôjde aj k rekonštrukcii ostrovčekov v križovatke na Ulici kapitána Nálepku tak, aby bol nový úsek cyklostrasy plynule prepojený na už existujúcu trasu na Rachmaninovom námestí,“ priblížil Gabriel Lengyel z mestského úradu.

Rovnako ako v prípade prvej etapy výstavby vnútromestskej cyklotrasy spájajúcej železničnú stanicu s Rachmaninovým námestím, aj na tento projekt mesto získalo financie z eurofondov. „Pripravené máme ešte ďalšie dve etapy, a to na ulici Štefánikovej a Alexyho. Taktiež na ne žiadame prostriedky z eurofondov,“ prezradila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Po realizácii všetkých etáp bude centrum mesta cyklistickými komunikáciami prepojené s existujúcim cyklochodníkom z východnej strany od Alexyho ulice, zo západnej od Štefánikovej ulice.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM