Pavol Tomčík Šport

Skončil sa 12. ročník liptovskej squashovej ligy: Zvíťazil Pavol Belluš

Posledným 10. turnajom sa skončil už 12. ročník liptovskej squashovej ligy a svoj 10. titul Majster Liptova získal Pavol Belluš.

Ilustračný obrázok k článku Skončil sa 12. ročník liptovskej squashovej ligy: Zvíťazil Pavol Belluš

• 5. Patrik Solár, 27b, +12

V uvoľnenej gulášovej atmosfére sa skončil posledný 10. turnaj liptovskej squashovej ligy a zakončil tak už jej 12. ročník. V turnaji triumfoval bez straty setu celkový víťaz súťaže Pavol Belluš a víťazstvom v sezóne 2014/ 2015 tak zaokrúhlil počet svojich titulov majstra Liptova na 10. O druhú priečku sa počas celej sezóny bili bratia Lizúchovci. Napriek rovnakému bodovému zisku z posledného turnaja, získal striebro mladší z bratov Tomáš a jeho brat Martin bol nakoniec tretí.

Final Four ligy družstiev

Dvojnásobné zastúpenie v podobe prvoligového a druholigového tímu mal mikulášsky squashový klub na play off súťaži družstiev na kurtoch v Bratislave.

V druhej lige sa Liptáci stretli v semifinálovom zápase s klubom Master Minds Bratislava, ktorému podľahli 1:3 na zápasy. V boji o 3. miesto si už mikulášsky tím v zložení Filip Benčo, Tomáš Lizúch, Michal Sprušanský, Samuel Sprušanský a Martin Sprušanský napravil reputáciu a po víťazstve 3:1 nad Žilinčanmi obsadili konečné 3. miesto.

Prvoligový tím v zložení Maroš Trabalka, Pavol Belluš, Peter Trabalka a Martin Lizúch nastúpil na semifinále proti klubu Squash Park Martin. Po hladkom priebehu sa Liptáci po víťazstve 3:1 prebojovali do finále. Tam na nich čakal ťažký súper HNTN Bratislava, ktorému nakoniec podľahli 1:3 a v 1. lige družstiev obsadili 2. miesto.