Tomáš Batiz Hokej

Prvá prehra Mikulášanov v baráži: Na východe podľahli Michalovciam

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú na svojom konte prvú prehru v play-out.

Ilustračný obrázok k článku Prvá prehra Mikulášanov v baráži: Na východe podľahli Michalovciam

Liptovský Mikuláš mal dobrý úvod do zápasu, po tom čo v 6. minúte išiel do vedenia gólom Vybírala. Odpoveď domácich však prišla už o pár minút, keď v 14. minúte vyrovnal šikovnou strelou spomedzi kruhov Piatak. Útočník Michaloviec vzápätí dostal svoj tím aj do vedenia. V polovici zápasu prekonal dorážkou Košarišťana, následne zveľadil vedenie Michaloviec na 3:1 Mašlonka.

Vyrovnanie Liptákov

Hostia sa však v tretej tretine dokázali dostať do zápasu. V 46. minúte ostal pred bránou osamotený M. Sukeľ, ktorý prekonal Trenčana. Vyrovnať zápas sa podarilo štyri minúty pred koncom tretej časti, keď Piatka tečoval puk do domácej brány. Mikulášania mali obrovskú šancu v 62. minúte, no J. Sukeľovi gól neuznali. O všetkom tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba domáci Piatak.

MHk 32 Liptovský Mikuláš je aj naďalej na prvom mieste v tabuľke play-out Tisport Ligy. Pred druhou Skalicou má náskok štyroch bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikukáš 4:3 sn (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

• Góly: 14. Piatak (Balko, Hančák), 28. Piatak (Mašlonka, Rusina), 31. Mašlonka (Hančák, Piatak), rozhodujúci nájazd Piatak – 6. Vybíral (Laco), 46. M. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka (Laco).
  • Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Cvengroš, Dolgoš – Solomonchak, Cútt, Banovský – Mašlonka, Piatak, Balko – Brezniak, Linet, Jokeľ – Mesaroš, Toma, Hamráček
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Nádašdi, Mezovský, Kurali, Bača, Gründling, Nemec – Huna, Langhammer, Vybiral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Nechaj, Piatka, Žiak – Laco, Uhrík, Lištiak