Tomáš Batiz Hokej

Mikuláš v baráži s ďalším víťazstvom: Doma zdolal Detvu

Hokejisti Liptovského Mikuláša si na svojom barážové konto pripísali ďalšie víťazstvo. Tentokrát zdolali na domácom ľade Detvu.

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš v baráži s ďalším víťazstvom: Doma zdolal Detvu

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili aj v druhom barážovom zápase. Súboj tohtoročných účastníkov Tipsport Ligy odštartovala gólom Detva, ktorá sa ujala vedenia v prvej tretine, po tom čo v 19. minúte skóroval Belluša. Mikulášania však dobre vstúpili do druhej časti. V jej úvode sa im podarilo stav duelu otočiť v priebehu pár sekúnd gólmi Hunu a Žiaka.

Gólová prestrelka

Skóre zápasu sa však ešte pred druhou sirénou dvakrát zmenilo. Hostia dokázali vyrovnať v 31. minúte zásluhou Gašpara, no Liptákom stihol prinavrátiť vedenie Langhammer. Aj tretia tretina ponúkla divákom zaujímavú gólovú prestrelku. Najskôr sa to streleckých listín zapísal M. Sukeľ, ku ktorému sa po chvíli pridal Ščurku. Konečnú podobu výsledku 5:3 určil pár sekúnd pred koncom Kriška, ktorý poslal puk do prázdnej brány hostí.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Detva 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

• Góly: 24. Rud. Huna (Tabaček), 25. Žiak (Laco), 39. Langhammer (Tabaček, Kriška), 45. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi), 59. Kriška (M. Sukeľ) – 19. Belluš (Sitnikov, Martin Chovan), 31. Gašpar (Matúš Chovan), 47. Ščurko (Šimon, Videlka). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Rojík, Kollár, vylúčení: 5:11 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia 0:0.
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Nádašdi, Bača, Nitriansky, Mezovský, Gründling, Nemec – Rud. Huna, Langhammer, Vybiral – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Kurali, Lištiak, Pacalaj – Laco, Uhrík, Žiak
  • HC Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, Jendroľ, Gachulinec – Sitnikov, Surovka, Belluš – Gašpar, Matúš Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, Surový, Piačka