Tomáš Batiz Hokej

Prvá prehra Liptákov v sezóne: Mikulášania podľahli nováčikovi súťaže

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš majú na svojom konte prvú prehru. V prechodnom domácom prostredí vo Spišskej Novej Vsi podľahli nováčikovi z Miškolca.

Ilustračný obrázok k článku Prvá prehra Liptákov v sezóne: Mikulášania podľahli nováčikovi súťaže

Už po pár sekundách od začiatku zápasu mal dobrú šancu Pance, ktorý ale nedokázal dostať puk do poloprázdnej mikulášskej brány. Maďarský tím pokračoval v útočnej aktivite, no Galanisz a ani Ritó nedokázali prekonať Kislicyna. V závere prvej časti mal otvárací gól na hokejke Harrison, ten ale z blízkosti poslal puk iba do žrde.

V úvode druhej tretiny mohli prekvapiť domáci hráči. Rich. Huna sa po chybe hosťujúcej obrany dostal do úniku, lenže Adroján skvelým zákrokom udržal bezgólový stav. Mikulášania v nasledujúcich minútach prebrali aktivitu. V 24. minúte pohrozil Kriška, vzápätí potrápil hosťujúceho brankára aj Sukeľ, no skóre stretnutia sa menilo až v 33. minúte, keď Rób. Huna prestreil Adorjána. Maďarský tím ale ešte do konca druhej tretiny stihol odpovedať, na 1:1 vyrovnal Pance.

Miškovec sa prvýkrát ujal vedenia v tretej tretine. Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, v ktorom Kulamala našiel Panceho, ktorý dostal puk pomedzi Kislicynove betóny za bránkovú čiaru. Miškovec svoje víťazstvo definitívne spečatil zásluhou Somogyiho, ktorý z dorážky prekonal Kislicyna.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – DVTK Jégesmedvék Miškovec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

• Góly: 33. Rób. Huna (Nádašdi, Kriška) – 40. Pance (Kulmala, Milam), 44. Pance (Kulmala, Milam), 49. Somogyi (Pance).
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Fereta, Nemec, Horváth, Bača, Korím – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – Baranov, Lichanec, Sukeľ – Piatka, Lištiak, Heikkilä – Uhrík, Oško, Vybiral
  • DVTK Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Ritó, Loiseau, Galanisz – Vincze