Michal Paška Krimi

Poliakom pomáhalo 24 záchranárov

Turistka z Poľska bola taká premrznutá a vyčerpaná, že nebola schopná pokračovať v naplánovanej trase. Záchrannú akciu ukončili v noci po viac ako štyroch hodinách.

Prostredníctvom tiesňovej linky 112 prijali horskí záchranári žiadosť o pomoc pre dvoch poľských turistov, ktorí boli v oblasti Salatína. „Dvadsaťosem ročná žena bola premrznutá a vyčerpaná. Nebola schopná pokračovať v trase, ktorú si naplánovala,“ informovala o včerajšom zásahu Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Do akcie bolo nasadených šestnásť záchranárov Horskej záchrannej služby a ôsmi dobrovoľní záchranári Horskej záchrannej služby. Poliakov našli pri rázcestníku Hlbokej doliny a Parichvostu.

„Žene sme na mieste poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Záchranári ju zateplili a nabalenú na nosidlách transportovali pred Jaloveckú dolinu a odtiaľ autom do Bobrovca. Tam boli poľskí turisti ubytovaní a odovzdaní svojim známym,“ informovala Horská záchranná služba o zásahu, ktorý bol ukončený v noci po viac ako štyroch hodinách.

ilustračné foto: Horská záchranná služba

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM