Pavol Tomčík Šport

Neuveriteľný úspech: Mikulášsky lukostrelec na majstrovstvách sveta v Číne deviaty!

Husársky kúsok sa na práve prebiehajúcich majstrovstvách sveta juniorov v lukostreľbe v čínskom Wu-si podaril kadetovi LŠLK Liptovský Mikuláš Borisovi Balážovi. Vďaka jeho výkonu má Liptovský Mikuláš ďalšieho olympionika.

Ilustračný obrázok k článku Neuveriteľný úspech: Mikulášsky lukostrelec na majstrovstvách sveta v Číne deviaty!
Zdroj: Dnes24.sk

Boris Baláž šokoval celý svet. O talente tohto mladého a nádejného lukostrelca síce nikto nepochyboval, ale deviate miesto zo svetového šampionátu v kategórii olympijský luk jednotlivcov je výsledok nad všetky očakávania. „Je to historicky najväčší úspech Slovenska. Boris dnes okrem toho vo Wu-si absolvoval kvalifikačný rozstrel o posledných päť miesteniek na Olympijské hry mládeže, ktoré sa budú konať budúci rok. Bol úspešný, a tak Liptovský Mikuláš má ďalšieho olympionika,“ neskrýval radosť z nečakaného úspechu svojho klubového kolegu štatutár LŠLK Liptovský Mikuláš, Vladimír Hervartovský.

Spomínané budúcoročné olympijské hry mládeže sa budú konať v čínskom Nan-ťingu. Pre kadeta Borisa Baláža to však nie je jediný úspech zo šampionátu vo Wu-si. Slovensko totiž získalo ďalšie deviate miesto i v súťaži družstiev kadetov, a to v zložení Boris Baláž, Vladimír Hurban a Filip Honzík.

Portál mikulas24.sk sa Borisa Baláža pokúsi ihneď po príchode z Číny vyspovedať. Rozhovor vám následne samozrejme prinesieme v kompletnom znení. Veríme, že sa tak udeje už v horizonte niekoľkých dní.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM