Rôzne

Milovníci hôr poponáhľajte sa: Ostáva posledný víkend na vysokohorskú turistiku

Nadchádzajúci víkend bude posledným, kedy sú po značkovaných turistických chodníkoch bez obmedzenia prístupné tatranské štíty a vysokohorské sedlá.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci hôr poponáhľajte sa: Ostáva posledný víkend na vysokohorskú turistiku
Zdroj: TASR

Nadchádzajúci víkend bude posledným pred uzavretím značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku. Podľa Návštevného poriadku Tatranského národného parku sa od 1. novembra začína sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov.

„Znamená to, že sú uzavreté vysokohorské chodníky v národnom parku. K celoročne otvoreným chatám chodníky uzavreté nie sú,“ uviedol riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko.

Informácie o sezónnej uzávere nájdu turisti aj na informačných tabuliach priamo v teréne. Ich presný zoznam sa nachádza v návštevnom poriadku, ktorý nájdu turisti aj na stránkach Správy či Štátnych lesov TANAP-u. „Apelujeme na návštevníkov Tatier, aby toto obmedzenie rešpektovali,“ dodal Majko.

Zavedenie sezónnej uzávery značkovaných turistických chodníkov malo v minulosti dva hlavné dôvody. Prvým bola bezpečnosť turistov a druhým ochrana prírody. „Už nám začína kamzičia ruja, svište sa nám postupne zamurovávajú, tak je potrebné, aby bol v tomto území momentálne pokoj,“ povedal Majko.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM