Slávka Kellová Krimi

Mikulášski policajti zachránili život: Mladá žena (27) odpadla v taxíku a prestala dýchať!

Dopravní policajti z Liptovského Mikuláša ešte v nedeľu 3. februára pomáhali v Demänovskej Doline, kde popoludní zastavil vodič taxislužby so zákazníčkou, ktorá bola pravdepodobne pod vplyvom alkoholu a viackrát mu v aute odpadla. Odvážni policajti okamžite začali s oživovaním.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášski policajti zachránili život: Mladá žena (27) odpadla v taxíku a prestala dýchať!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Po príchode na miesto totiž policajti zistili, že žena nemá tep a nedýcha. „Z uvedeného dôvodu jeden z policajtov telefonoval na linku 112 a druhý začal s oživovaním na základe pokynov operátora tiesňovej linky. Za krátky čas žena začala dýchať a prebrala sa z bezvedomia. Policajti prestali s oživovaním a uložili ju do stabilizovanej polohy,“ opisuje podrobnosti zásahu žilinská krajská hovorkyňa Jana Balogová.

„Po chvíli však znova upadla do bezvedomia, ale už dýchala a mala hmatateľný pulz. Po príchode rýchlej zdravotníckej pomoci, policajti ženu naložili na nosidlá a preniesli ju do ich vozidla. Následne ženu zdravotníci previezli do nemocnice,“ dodala Balogová.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM