Správy

Mestský Bytový podnik zaniká: Posledné roky vyrábal stratu

Vedenie liptovskomikulášskej radnice sa rozhodlo zrušiť v poslednom období stratovú stopercentne mestskú akciovú spoločnosť Bytový podnik. Správu domov s takmer tromi tisíckami bytov v osobnom vlastníctve získala v ponukovom konaní za 70 000 eur súkromná správcovská spoločnosť.

Ilustračný obrázok k článku Mestský Bytový podnik zaniká: Posledné roky vyrábal stratu
Foto: Slávka Kellová

„Zásadný zvrat nastal v roku 2008 po prenajatí hlavnej činnosti v podobe tepelného hospodárstva inej spoločnosti. Oklieštený Bytový podnik sa stal prakticky už iba správcom mestských nájomných bytov, nebytových priestorov, ubytovne a domov s bytmi v osobnom vlastníctve. Jeho strata sa rok čo rok prehlbovala a toto je najlepšie východisko,“ vysvetlil viceprimátor Jozef Repaský.

Zároveň spresnil, že po likvidácii mestského bytového podniku sa vrátia k predchádzajúcemu modelu s oddelením mestského úradu, ktoré bude mať na starosti správu mestského majetku. „Podnikateľskú činnosť vo forme správy bytových domov v osobnom vlastníctve sme ponúkli ostatným spoločnostiam pôsobiacim v tejto oblasti na území nášho mesta. Obyvatelia dotknutých bytov vôbec nepocítia túto zmenu,“ zdôraznil Repaský.

„Znamená to pre nás takmer strojnásobenie počtu nami spravovaných bytov. Zmluvné vzťahy, ktoré uzatvoril doterajší správca, prechádzajú automaticky na nás, ako na nového správcu s garanciou ich nemennosti. V neposlednom rade, prechádzajú k nám aj zamestnanci, čím zachováme poskytovanie služieb na zaužívanej úrovni. Samozrejme, budeme sa ju snažiť postupne vylepšovať,“ dodal konateľ spoločnosti Inten – Eura, správa domov Daniel Devečka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM