Tomáš Batiz Správy

Mesto sa zapojilo do cyklistickej výzvy: Primátor prišiel na radnicu bicyklom

Mikulášska radnica sa zapojila do zaujímavej cyklistickej výzvy. Primátora Jána Blcháča stretnete v meste aj na bicykli.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa zapojilo do cyklistickej výzvy: Primátor prišiel na radnicu bicyklom
Foto: Tomáš Batiz

O celej kampani sme vás už informovali. Cestu do práce na bicykli odštartovali pred mestským úradom tímy, ktoré budú celý mesiac jazdiť na dvoch kolesách a zbierať výherné kilometre. Do projektu sa zapojil aj primátor Ján Blcháč. „Prínosom je utuženie zdravia zúčastnených a zlepšenie životného prostredia. Najlepší súťažiaci dostanú od predstaviteľov mesta hodnotné vecné ceny. Navyše s naším partnerským mestom Galanta súťažíme o to, z ktorého mesta budú úspešnejšie tímy,“ povedala Soňa Višňovská, vedúca oddelenia marketingu Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

„Cieľom je propagácia cyklodopravy do práce. Ďalším cieľom je aj znižovanie emisii a podpora zdravého životného štýlu,“ povedal Gabriel Lengyel, vedúci odboru dopravy a Životného prostredia v Liptovskom Mikuláši.

V máji môžete stretnúť v meste viac cyklistov, ako býva zvykom, zaregistrovaných v Liptovskom Mikuláši je v rámci národnej kampane až 15 tímov. Hlavným cieľom projektu je podporiť rozvoj nemotorovej dopravy v mestách.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM