Správy

Mesto Liptovský Mikuláš chystá výsadbu: Lokality, ktoré sa zazelenajú

Kvitnúce kríky, trvalkové záhony aj nové stromy. Samospráva opisuje svoje plány s rozšírením zelene v meste.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Liptovský Mikuláš chystá výsadbu: Lokality, ktoré sa zazelenajú
Zdroj: TASR/František Iván

Nová zeleň tento rok oživí viaceré miesta v Liptovskom Mikuláši. Pôjde o park v Demänovej, Rachmaninovo námestie či o križovatku na Revolučnej ulici. Potvrdila to mestská dendrologička Zuzana Štreitová.

„Na Podbrezinách a na Nábreží oživíme trávnaté plochy, kde vysadíme kríky tavoľníka a orgovánu. Kvitnúce kríky pribudnú aj v Demänovej a na Rachmaninku, výsadby zrealizujeme na jar,“ uviedla Štreitová.

Nové trvalkové záhony pribudnú aj v pešej zóne na Podbrezinách a na križovatke na Revolučnej. „V tomto roku sa zameriame na revitalizáciu kríkov a živých plotov, ktoré sú prestarnuté a neposkytujú už žiadny estetický ani zdravotný prínos pre životné prostredie,“ doplnila hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Na Nábreží pri cyklochodníku nahradí staré topole 60 kusov dubov letných, na ktorých časť lístia zostáva aj v zimnom období. „Táto výsadba bude vysoko estetická, buk dorastie do výšky 20 až 25 metrov. Dôležité je, že strom odolá silným vetrom a je cenný pre svoju ekologickú funkciu, zvýši tiež biodiverzitu územia,“ vysvetlila dendrologička.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Liptova

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM