Slávka Kellová Rôzne

Mesto hospodárilo s prebytkom takmer 730 000 eur

Liptovskomikulášska samospráva hospodárila vlani podľa primátora Alexandra Slafkovského s prebytkom takmer 730 000 eur. Presunie ho do tohtoročného rozpočtu a vykryje ním i viaceré kapitálové výdavky, s ktorých realizáciou pôvodne neuvažovala v nasta

„Pozitívny výsledok sme dosiahli napriek citeľnému výpadku príjmov z podielových daní na úrovni 305.000 eur a nepríjemnému dedičstvu po našich predchodcoch v podobe rozvrátených financií, keď pred rokom prevyšovali splatné záväzky o 380.000 eur reálne zdroje. Na stabilizáciu nelichotivej situácie sme museli prijať výrazné úsporné opatrenia,“ vysvetlil primátor.

Radnica podľa neho ušetrila približne 200.000 eur na mzdách zamestnancov, 24.000 eur na propagácii či 20.000 eur na údržbe softvéru. „Neevidujeme žiadne záväzky po lehote splatnosti. Okrem iného sa nám podarilo uhradiť nášmu mestskému podniku Verejnoprospešné služby 165.000 eur ako časť dlžoby ešte z roku 2010,“ pokračoval Slafkovský.

„Osvedčilo sa nám aj verejné obstarávanie formou elektronických aukcií. Napríklad v prípade nákupu kancelárskych potrieb predstavoval rozdiel medzi najvyššou vstupnou a definitívnou cenou, za ktoré sme ich nakúpili, až 5.700 eur. Obdobne sme postupovali aj pri elektrickej energii,“ dodal liptovskomikulášsky primátor s tým, že o vynaložení ušetrených prostriedkov rozhodne mestské zastupiteľstvo.

zdroj: TASR foto: skk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM