Správy

Lyžovačka dostala zelenú: Tatry otvárajú PRVÉ zjazdovky!

Konečne dobré správy! Lyžovačka plná neopakovateľných zážitkov čaká od 11. decembra prvých lyžiarov v Jasnej a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Ilustračný obrázok k článku Lyžovačka dostala zelenú: Tatry otvárajú PRVÉ zjazdovky!
Zdroj: TMR/ Marek Hajkovský

Strediská sú pripravené poskytnúť návštevníkom bezpečné zimné zážitky pri dodržaní všetkých nariadených preventívnych opatrení. Informuje Marián Galajda, Manažér komunikácie a PR Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).

Prvé zjazdovky

Prvá tohtosezónna lyžovačka na Štrbskom Plese bude na troch zjazdovkách. „V sobotu otvárame zjazdovky Interski, Junior a Turistická. Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky. Do strediska bude premávať bezplatný skibus z centrálneho parkoviska. V Tatranskej Lomnici pripravujeme otvorenie prvých zjazdoviek o týždeň, teda 18. decembra,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry.

Sánkarská dráha

Od 11. decembra si v Tatrách prídu na svoje aj sánkari, pretože okrem pozemnej lanovky na Hrebienok bude v prevádzke aj 2,5 km sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca.

Jasná-Sever

V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej – budú na otvorenie pripravené prvé zjazdovky na Severe. „Lyžovať budeme na zjazdovkách Biela púť a Jelení grúň, k dispozícii bude aj traverz na Koliesko. V prevádzke budú sedačkové lanovky Biela púť a Záhradky-Priehyba, okrem toho spúšťame aj Twinliner a kabínové lanovky na Chopok ako prepoj severnej a južnej strany. Zároveň pokračujeme v zasnežovaní ďalších zjazdoviek tak, aby sme ich dokázali čo najskôr sprístupniť lyžiarom. Už v nedeľu otvoríme lanovku na Lukovú aj s modrými zjazdovkami na Priehybu. “ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Bežecké trate

Medzi hlavné novinky zimnej sezóny v Jasnej patrí zrekonštruovaný hotel SKI priamo na zjazdovke, rozšírenie a vyznačenie bežeckých tratí v lokalite Zadné vody, nový prepravný pás so sánkarskou dráhou od Hotela Pošta, posilnenie zasnežovacieho systému na Bielej púti, a predovšetkým Zjazdovka Petry Vlhovej.

Pôvodná zjazdovka Pretekárska ponesie od tejto sezóny meno našej najúspešnejšej lyžiarky, čo bude priamo na svahu pripomínať aj špeciálny fotopoint. Ďalšou novinkou je nový koncept parkovania a posilnenie bezplatnej kyvadlovej dopravy z bezplatného parkoviska v Pavčinej Lehote, ktorá začne premávať od 27.12.

V režime OP

Všetky lanovky a vleky v strediskách budú aktuálne v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), ktorého dodržiavanie bude kontrolovať personál pri predaji skipasov ako aj vstupe do strediska. Pri kabínkových lanovkách bude kapacita obmedzená na 25%.

Gastro bude k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko vo forme take-away.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM