Správy

Liptovský Mikuláš prišiel o časť turistov: Mestské múzeum hlási slabú sezónu

Letná sezóna neprilákala do mestkého múzea v Liptovskom Mikuláši toľko ľudí, ako po uplynulé roky. Dôvodom je pandémia.

Ilustračný obrázok k článku Liptovský Mikuláš prišiel o časť turistov: Mestské múzeum hlási slabú sezónu
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Mestské Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši zaznamenalo v lete v hlavnej expozícii aj v židovskej synagóge podstatný úbytok návštevníkov. Ako informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková, znížená návštevnosť súvisí s protipandemickými opatreniami.

Hlavným ťahúňom letných aktivít sa stala séria podujatí s názvom Geniálny Penkala a patent na rozum. „Turistov aj domácich lákal do múzea každý piatok priamo z ulíc maskovaný Eduard Penkala. Od návštevníkov sme získali množstvo pozitívnej odozvy hlavne na interaktívny kvíz, ktorý sa stal pre deti najobľúbenejšou časťou prehliadky,“ skonštatovala hovorkyňa. K dispozícii je aj naďalej mobilná hra Geniálny Penkala či maľovanka s jeho tematikou.

Letná sezóna sa niesla aj v duchu 150. výročia spustenia Košicko-bohumínskej železnice. Turistov prekvapili autentickým modelom parnej lokomotívy s vlakovou súpravou. „Interaktívny prvok mohli návštevníci samostatne ovládať. Súčasťou modelu je detailne prepracovaná železničná stanica, dokonca aj s cestujúcimi na peróne,“ doplnila Katarína Verešová z mestského múzea.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM