Správy

Liptovský Hrádok ide na dračku! Primátor hovorí o fenoméne a veľkom záujme o bývanie

Nájomné bývanie na počet obyvateľov v Liptovskom Hrádku dosahuje slovenský priemer.

Ilustračný obrázok k článku Liptovský Hrádok ide na dračku! Primátor hovorí o fenoméne a veľkom záujme o bývanie
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Bytov v Liptovskom Hrádku je v súčasnosti nedostatok. Myslí si to primátor mesta Branislav Tréger. Podotkol, že v ostatnom období prejavili záujem o bývanie v Liptovskom Hrádku obyvatelia okolitých obcí aj okresného mesta Liptovský Mikuláš, a to v oveľa väčšej miere ako v minulosti.

Lákadlo aj z okolia

„Podľa našich prieskumov je to spôsobené predovšetkým zlou dopravnou dostupnosťou z týchto obcí, najmä pre školopovinnú mládež. Nezanedbateľný je aj fakt, že deti mimo nášho mesta po vyučovaní majú v rámci mimoškolských aktivít možnosť vzdelávať sa napríklad v základných umeleckých školách, navštevovať školské kluby, športové oddiely a podobne. Ďalšou skutočnosťou je samotná práca produktívnych ľudí, a teda aj rodičov týchto detí, v meste,“ vysvetlil Tréger.

Ako úplne nový fenomén sa podľa primátora javí kúpa bytov Slovákov žijúcich dlhodobo v zahraničí. Záujem o byty v meste majú aj obyvatelia hlavného mesta a väčších miest.

Primátor uviedol, že tento trend súvisí s rekreačnou činnosťou, keďže takýto spôsob pobytu v Tatrách je pre dotyčných lacnejší ako ubytovanie v hoteloch.

Treba konať

Nájomné bývanie na počet obyvateľov v Liptovskom Hrádku dosahuje slovenský priemer. „Napriek tomu sme presvedčení, že treba urýchlene konať v nájomnom a tiež v komerčnom bývaní,“ podotkol Tréger.

Spomenul, že v meste aktuálne stavajú 20 komerčných bytov a na Športovej ulici je už vydané stavebné povolenie na výstavbu 22 nájomných bytov.

Tie začnú budovať na jar. Na výstavbu troch bytových domov sa pripravuje aj lokalita na Fabrikách v priestoroch starého futbalového ihriska.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM