Marcel Mojžiš Správy

Liptov Aréna mestu nevynáša: Chce ju ponúknuť do prenájmu

Liptov Aréna v Ráztokách pri Liptovskom Mikuláši zažila krušné začiatky, keď jej otvorenie oddialil ničivý požiar. Po štyroch rokoch od otvorenia sa o nej hovorí zas. Mesto ju chce kvôli stratovosti ponúknuť do prenájmu.

Ilustračný obrázok k článku Liptov Aréna mestu nevynáša: Chce ju ponúknuť do prenájmu
Foto: Slávka Kellová

Májové mestské zastupiteľstvo dalo súhlas na začatie obchodnej verejnej súťaže na nového prevádzkovateľa Liptov Arény. Chod kultúrno-spoločenského stánku totiž mesto každoročne stojí minimálne 100 000 eur. Prenájmom do roku 2024, by malo mesto získať späť ešte v tomto roku náklady vo výške asi 660 000 eur, ktoré vynaložilo na výstavbu haly a priľahlého parkoviska. Nový prevádzkovateľ by mal totiž podľa budúcej zmluvy zložiť zábezpeku viac ako 600 000 eur. Na ročnom nájomnom príde do mestskej kasy 124 000 eur. Po roku 2024 bude môcť nový prevádzkovateľ halu odkúpiť. Presne do tohto času sa totiž mesto čerpaním eurofondov zaviazalo, že arénu nepredá.

O možnosti prenájmu sa hovorilo s prevádzkovateľom blízkeho akuaparku ešte pred výstavbou arény. Teraz chce mesto tento spôsob vrátenia prvotných nákladov využiť. Ani postupné zvyšovanie obsadenosti haly jej totiž k zeleným číslam nepomohlo. „Prvý rok sme mali halu obsadenú na 44%, vlani to už bolo 58%,“ približuje Jozef Klepáč, riaditeľ Verejnoprospešných služieb v Liptovskom Mikuláši, ktoré halu prevádzkujú. „Štyri roky sa mesto snažilo hospodáriť s prebytkom. Čím dlhšie si halu podržíme vo vlastnej réžii, tým dlhšie budeme musieť všetky straty vykrývať,“ hovorí primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

Časť poslancov počas schvaľovania zámeru vyjadrilo obavy o športy, ktoré tu našli svoje zázemie. Okrem tenisu a mestskej futsalovej ligy sa výrazne uchytil volejbal a do blízkej budúcnosti sa uvažovalo o začatí florbalovej ligy. „Počuli sme, že sa také niečo chystá, ale nič konkrétne. Mesto nám doteraz vychádzalo v rámci prenájmu priestorov v ústrety, uvidíme ako sa dohodneme s novým prevádzkovateľom. Dúfam, že etablované športy tu nebudú ohrozené,“ hovorí Pavel Balážik, organizátor mestskej futsalovej ligy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM