Tomáš Batiz Správy

Liptáci majú odvážny plán: Príde k nám ešte viac turistov?

Prekročiť minuloročnú hranicu 40.000 vydaných liptovských kariet zliav má v aktuálnej letnej sezóne pomôcť aj poistenie zásahu Horskej záchrannej služby. Držitelia karty zliav Liptov Region Card s nabitým pobytovým balíkom získajú poistenie počas dovolenky na Liptove automaticky už pri ubytovaní sa

Ilustračný obrázok k článku Liptáci majú odvážny plán: Príde k nám ešte viac turistov?
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Skúsenosti Liptákov potvrdzujú, že dovolenkári málo predvídajú a spoliehajú sa, že sa im počas pobytu nič nestane. „Liptov je horská destinácia, preto návštevníkom vždy odporúčame, aby nezabúdali na poistenie do hôr. Napriek tomu sa stávalo, že išli na turistiku bez poistenia a v prípade úrazov potom platili veľké peniaze za zásah horskej služby. Keď sa odteraz ubytujú u našich zmluvných ubytovateľov po celom Liptove, základné poistenie zásahu za nich zaplatíme my,“ uviedla riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Základné poistenie, ktoré karta ponúka bezplatne pre ubytovaných na Liptove, záhŕňa pešiu turistiku – vychádzkovú aj horskú a jazdu na boboch.

„V posledných rokoch sa nám na Liptove darí zvyšovať návštevnosť. Počty ubytovaných podľa oficiálnych štatistík v minulom roku vzrástli o takmer 13 percent. Chceme si trend rastu udržať, prípadne ho zvýšiť. Aj preto sme od letnej sezóny rozšírili možnosti našej karty. Stala sa vernostnou. Naši hostia zbierajú body na atrakciách a prevádzkach, ktoré neskôr môžu využiť pri platení. Jedno minuté euro sa rovná jednému bodu,“ doplnil predseda predstavenstva Región Liptov Ján Blcháč.

Karta ponúka 63 rôznych zliav, tá najvyššia dosahuje 50 percent.

Dovolenkári získajú kartu bezplatne priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia spolu s informačnou brožúrou. Nájdu v nej zoznam všetkých atrakcií, zážitkov a benefitov, ktoré im karta ponúka. Momentálne je do projektu zapojených 259 liptovských ubytovateľov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM