Slávka Kellová Rôzne

Korčuliari na Liptovskej Mare pozor!

Korčuľovanie na vodných nádržiach môže byť rizikové, dôvodom je pokles vodných hladín, upozorňuje na to Slovenský vodohospodársky podnik. Prelomenie ľadu hrozí na vodných nádržiach, najmä na Oravskej priehrade a Liptovskej Mare.

Z vodnej nádrže Liptovská Mara a Oravská priehrada v súčasnosti vodohospodári preventívne vypúšťajú viac vody. „Zvýšený odtok totiž znižuje riziko vytvárania ľadových úkazov na tokoch pod vodnými nádržami. V súčasnosti je z každej vodnej nádrže vypúšťaných 30 metrov kubických za sekundu. To spôsobuje pokles vodnej hladiny," informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava.

Vzniká situácia, keď medzi ľadom, ktorý má hrúbku 20 až 35 centimetrov a vodnou hladinou vzniká medzera. Na vodných nádržiach Oravská Mara a Oravská priehrada klesla hladina za posledné tri dni o približne 80 centimetrov. „Keďže medzi ľadom a vodnou hladinou je medzera, ľad je oslabený a riziko jeho prelomenia je vyššie," dodáva sa v tlačovej správe SVP. Vodohospodári preto upozorňujú ľudí, že na vodné plochy vstupujú na vlastné riziko. Vyzývajú ich, aby sa na nádrže nechodili pre vysokú hrozbu prelomenia ľadu.

zdroj: Webnoviny foto: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM