Tlačové správy

iPhone 14 a jeho NAJ

Zistite, aké najlepšie technológie sa ukrývajú v poslednej línii slávneho iPhonu. iPhone 14 má nielen najlepší displej na svete, ale aj ďalšie vychytávky.

Ilustračný obrázok k článku iPhone 14 a jeho NAJ
Zdroj: 123rf.com

iPhone 14 urobí perfektné fotografie

Majitelia jabĺčkových telefónov si fotoaparát pochvaľovali vždy. Najmä ak sa s každou novou verziou jeho parametre zlepšovali. Nesklame ani iPhone 14, ktorý ponúka vylepšenú technológiu pre fotenie v zlých svetelných podmienkach. Objektívy novej generácie dokážu zachytiť viac svetla, čím sú ich fotografie trikrát lepšie než u jeho predchodcu iPhone 13.

Ak sa rozhodnete pre Pro verziu, čaká vás ešte o čosi lepší fotoaparát. Podľa serveru DxOmark patria iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max so svojím novým fotoaparátom k najlepším fotomobilom na svete.

iPhone 14 a dlhšia výdrž batérie

Je zvykom, že Apple kapacitu batérie pri nových modeloch neuvádza. Prvé testy však už čo-to odhalili a vieme, že iPhone 14 vydrží prehrávať video o hodinu viac než jeho predchodca. Ďalšie modely z tohto radu majú kapacitu ešte o čosi vyššiu. iPhone Plus sľubuje 26 hodín, iPhone 14 Pro počíta s 23 hodinami a iPhone 14 Pro Max zvládne prehrávať video 29 hodín.

iPhone 14 má super displej

O iPhone 14 sa hovorí ako o mobile s najlepším displejom na svete, teda aspoň o obrazovkách pri verziách iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14 Pro Max má, oproti základnému modelu, väčší Super Retina XDR OLED displej s uhlopriečkou 6,7″. Tento displej sľubuje aj o čosi lepší jas a lepšiu čitateľnosť na slnku. Displeje nových Pro verzií chránia rámy z nerezovej ocele, základné verzie majú hliníkové rámy.

iPhone 14 sľubuje viac dynamiky

Pro verzie prinášajú aj ďalšie inovácie. iPhone ste doteraz mohli spoznať podľa jeho typického výrezu v hornej časti displeja. Ten už pri modeloch iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max nenájdete. Na jeho mieste sa nachádza priestrel v tvare pilulky, ktorý využíva priestor v okolí na prácu s notifikáciami, čím vznikol tzv. Dynamic Island.

V celom rade nových iPhone 14 nájdete aj funkciu Always-On-Display, ktorá však funguje trochu inak než u konkurencie. Nečaká na vás čierna obrazovka s časom, ale vaša tapeta s požadovanými notifikáciami. Apple sa skrátka nebojí meniť veci, ktoré síce fungujú bez problémov, no môžu fungovať ešte lepšie.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: NAY
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM