Michal Paška Futbal

Futbalisti Tatranu dali bodku za rokom v posilňovni

Druholigovým futbalistom MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa začali dovolenky. Posledný tréning v tomto roku absolvovali dnes dopoludnia vo fitness centre bratov Bačovcov na liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny.

Hráčov po jeseni posledného tímu prvoligovej tabuľky čaká oddych do 4. januára 2012, na kedy je naplánovaný začiatok zimnej prípravy pred jarnou časťou súťaže. Dnes dopoludnia čakal na hráčov posledný tréning. Jeho súčasťou nebola lopta, ale činky a stroje v posilňovni.

„Sme radi, že už prichádza aj čas na oddych. Moc ale oddychovať nebudeme, pretože nás na jar čaká veľa práce. V tabuľke sme na poslednom mieste, s čím nie je nikto z nás spokojný. Chceme ísť vyššie,“ zdôraznil Richard Šupej, ktorý sa nedávno stal tretím najlepším hráčom v tíme v tomto roku.

„Vďaka patrí v prvom rade chalanom. Ocenenie si vážim a je pre mňa povzbudením do ďalšej práce. Cenu by som ale určite vymenil za naše lepšie postavenie v tabuľke,“ povedal Richard Šupej, ktorý sa teší na blížiace sa vianočné sviatky. „Strávim ich s rodinkou. Hlavné je, aby bola tá pravá vianočná pohoda a, samozrejme, v neposlednom rade zdravie.“

Tréner Mikulášanov Peter Kurek netajil, že na konci roka sú jeho pocity trošku rozpačité. „Mrzí ma, že niektoré dobre rozbehnuté zápasy sme nedotiahli do zdarného konca. Samostatnou kapitolou boli naše nevydarené domáce stretnutia. Z 27 možných bodov sme získali len 6, čím sme vyhnali diváka z hľadiska. Na jar budeme musieť bodovať najmä v domácom prostredí. Futbal robíme pre divákov a chceme, aby sa vrátili na náš štadión,“ skonštatoval tréner.

Peter Kurek po jesenných vystúpeniach svojho tímu veľmi dobre vie, kde ich tlačí päta. Problémová bola ľavá strana obrany i zálohy. „Máme vytipovaných niektorých nových hráčov. Zatiaľ s nami trénuje brankár Nebožka z Banskej Bystrice, záložník Popík z FC Košice a Baričák z Kysuckého Nového Mesta,“ informoval Peter Kurek, ktorý si chce cez najkrajšie sviatky v roku oddýchnuť aj od futbalu.

„Aspoň na týždeň potrebuje „vypnúť“ každý. Potom sa budem venovať príprave tréningov, s prípravou začíname už 4. januára. S tréningom sme skončili ako poslední v súťaži. Sme poslední v tabuľke, tak musíme najviac trénovať,“ odôvodnil tréner, ktorý verí, že po posilnení má jeho mančaft na 6–7 miesto. Bodové rozdiely v tabuľke sú minimálne.

foto: autor

tatran
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM