Tomáš Batiz Futbal

Domáce víťazstvo Tatranu nad Lipanmi: Hetrikom zažiaril Bartoš

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš si doma poradili s Lipanmi. Hetrikom sa blysol domáci stredopoliar Baroš.

Ilustračný obrázok k článku Domáce víťazstvo Tatranu nad Lipanmi: Hetrikom zažiaril Bartoš

Prvú strelu zápasu mali v ôsmej minúte domáci, keď sa k strele z 20 metrov odhodlal Janec. Jeho pokus brankár hostí veľmi dobre videl a lopta skončila v jeho náručí. Ďalšiu veľkú príležitosť si Liptáci vypracovali v 28. minúte, no Ondrek pálil vedľa. Skóre stretnutia otvoril v 38. minúte Bartoš.

Na začiatku druhého dejstva po faule v pokutovom území rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. Ujal sa ho Bartoš, ktorý svojim druhým gólom poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Liptáci po strelenom góle na pár minút stratili koncentráciu, čo hostia využili na ich prvý gól zápasu. Janič v pokutovom území perfektne našiel osamoteného Sedláka, ktorý znížil na 1:2. Hostia vzápätí aj vyrovnali, po tom čo sa presadil Kraľovič. O víťazstve domácich napokon rozhodol v závere stretnutia Bartoš, ktorý tak skompletizoval svoj hetrik.

Liptáci si tak po víťazstve nad Liptanmi pripíšu do tabuľky tri body a poskočia na druhé miesto.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš- ŠK Odeva Lipany 3:2 (1:0)

• Góly: 38. R. Bartoš, 48. R. Bartoš, 85. R. Bartoš – 53. Sládek, 71. Kraľovič
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec (17. Kucharčík), Gerát, Žákovič (74. Kačerík), Staš (63. S. Andrić), Lišivka, Kuc, Čery, Laura, R. Bartoš, Ondrek
  • ŠK Odeva Lipany: P. Bartoš – Kaľovič, Dlugoš, Vysočan, M. Hovančík (69. Hirka), Janič, Štefčák, Poremba (88. Vilkovský), Miliutin, Sládek, J. Hovančík