Tomáš Batiz Šport

Bohatá účasť na polmaratóne v Mikuláši: Poznáme mená víťazov!

Liptovské cesty zaplnila stovka bežcov, ktorá sa zúčastnila v poradí už 5. ročníka polmaratónu. Na stupni víťazov aj známe mikulášske meno.

Ilustračný obrázok k článku Bohatá účasť na polmaratóne v Mikuláši: Poznáme mená víťazov!

Príjemné jesenné počasie sprevádzalo bežcov počas celého preteku. V poradí už 5. ročník polmaratónu v Liptovskom Mikuláši sa tento rok niesol aj v znamení memoriálu Vlastimila Jaroša. “Tento pán bol v minulosti známym atletickým funkcionárom na Liptove, takže aj práve preto sme to takto spojili,” skonštatoval Roman Králik, riaditeľ preteku.

„Bežalo sa za výborného jesenného počasia na ťažkom okruhu Liptovský Mikuláš – Jalovec a späť,“ dodal Králik.

Víťazom hlavnej kategórie sa stal Miroslav Ilavský z Joggin klubu v Dubnici nad Váhom, ktorý do cieľa prišiel s časom 1:15:47. Na druhom mieste skončil domáci pretekár Peter Ziška, ktorý za víťazným časom zaostal o 02:28. Tretie miesto obsadil s časom 1:18:16 Tomáš Benko.