Slávka Kellová Krimi

AKTUALIZOVANÉ: Na horách silno fúka

Vietor na hrebeňoch hôr stredného a severného Slovenska môže dnes krátkodobo v nárazoch dosahovať silu až do 140 km/h. Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a znamená vysokú pravdepodobnosť spôsobenia škôd.

Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ. Informuje tiež, že uvedená sila vetra zodpovedá výstrahe najvyššieho tretieho stupňa. Túto predpoveď potvrdzuje aj situácia v Jasnej pri Liptovskom Mikuláši. V oblasti Nízkych Tatier v najvyšších polohách fúka vietor o sile 100 km/h, v nárazoch viac ako 120 km/h. Turistické chodníky vo vyšších polohách sú šmykľavé a miestami zľadovatené. V turisticky obývanej časti strediska Jasná v čase o 17:45 husto sneží a fúka silný vietor. Teplota vzduchu dosahuje hranicu od –3 do –5 stupňov. Podľa našich informácií vetru neodolalo niekoľko stromov v okolí hotela Grand.

Večer sa situácia v Jasnej zhoršila. Dostanete sa tam iba so snežnými reťazami, dopravu regulujú v okolí Záhradiek policajti. Na ceste je samý ľad a čerstvý sneh. Situáciu podcenili najmä vodiči s bratislavskými evidenčnými číslami.

skk, hzs, TASR foto: Stanislava Štefčeková Správu sme aktualizovali o 20:15 hod.

fujavica_jasna
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM