Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci zachraňujú Hričovský hrad. Financie získali aj z grantu Vy rozhodujete, my pomáhame
Zdroj: TESCO STORES SR, a.s.

Dobrovoľníci zachraňujú Hričovský hrad. Financie získali aj z grantu Vy rozhodujete, my pomáhame

Žetóny z Tesca pomáhajú lokálnym komunitám lepšie žiť.

Tlačové správy
Tlačové správy

Dobrovoľníci zachraňujú Hričovský hrad. Financie získali aj z grantu Vy rozhodujete, my pomáhame

Žetóny z Tesca pomáhajú lokálnym komunitám lepšie žiť.

Ilustračný obrázok k článku Dobrovoľníci zachraňujú Hričovský hrad. Financie získali aj z grantu Vy rozhodujete, my pomáhame
Zdroj: TESCO STORES SR, a.s.

Združenie priateľov Hričovského hradu sa už viac ako 10 rokov dobrovoľne stará o záchranu zachovaných častí Hričovského hradu a ďalších historických objektov v okolí. Dobrovoľníci zo združenia neustále hľadajú zdroje a možnosti, ako získať financie na rekonštrukciu zachovaných častí hradu.

Jednou z podpôr, ktoré združeniu už niekoľko rokov pomáha, je grantový program Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame. V uplynulých rokoch tak získali cez grant finančnú podporu napríklad na materiálové zabezpečenie záchranných konzervačných prác na hrade Hričov, na opravu budovy starej školy v obci Hričovské Podhradie, ako aj na rekonštrukciu mýtnice v obci Dolný Hričov.

„Naše združenie tvoria dobrovoľníci a každá podpora nám výrazným spôsobom pomáha krok po kroku k záchrane hradu Hričov a k vytvoreniu expozičných priestorov. Každý rok vieme cez grantový program získať aspoň malú časť financií, a preto hodnotíme výzvu ako veľmi prospešnú. Hlasovacia fáza vytvára zároveň aj reklamu pre danú organizáciu a vstupuje do povedomia ľudí,“ vysvetľuje Jozef Mihálik zo Združenia priateľov Hričovského hradu.

20-tisíc hlasov na obnovu mýtnice v Dolnom Hričove

V ostatnej 11. edícii programu Vy rozhodujete, my pomáhame minulý rok získalo Združenie priateľov Hričovského hradu od zákazníkov v predajniach Tesco v Žiline takmer 20-tisíc hlasovacích žetónov na projekt obnovy historického dverného priechodu v objekte mýtnice v obci Dolný Hričov. Projekt vyhral prvé miesto a tak získal finančné prostriedky vo výške 1 300 eur.

Žetóny za nákup podávajú pomocnú ruku komunitám

V týchto dňoch prebieha vo všetkých obchodoch Tesco hlasovacia fáza aktuálnej, už 12. edície grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Zákazníci opätovne odovzdávajú žetóny a tak hlasujú, ktorý projekt bude pre ich komunitu najviac prospešný a získa najvyššiu finančnú podporu. Hlasovanie prebieha od 16. januára do 12. februára 2023. Hlasovací žetón, ktorý dostane zákazník pri platení za nákup v pokladničnej zóne, môže vhodiť do hlasovacieho zariadenia k jednému z troch projektov, ktorý si vyberie. Projekt s najvyšším počtom žetónov získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, na druhom mieste dostane 600 eur a na treťom 300 eur. Tesco rozdelí medzi 231 lokálnych projektov sumu takmer 170-tisíc eur.

Hričovský hrad, stará škola v obci Hričovské podhradie a mýtnica v Dolnom Hričove nezaniknú vďaka dobrovoľníkom a zákazníkom Tesca. Úspešných projektov, ktoré získali peniaze vďaka hlasom zákazníkov Tesca, sú už dve tisícky. Za 11 rokov grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame si 2 000 projektov rozdelilo takmer 1,7 milióna eur.

A preto žetóny, ktoré dostanete za nákup v Tescu, nevyhadzujte! Každý odovzdaný žetón pomôže užitočnému projektu vo vašej komunite získať finančné prostriedky.

Viac informácií o projektoch, ktoré sa uchádzajú o grant vo vašom meste, nájdete na webstránke programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: TESCO STORES SR, a.s.
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín