Aktualizované Správy Komunálne voľby

Nový kandidát v hre: O post žilinského primátora zabojuje aj syn Jána Slotu

Pavol Slota, ktorý je zároveň predsedom strany Domov – Národná strana, oficiálne ohlásil svoju kandidatúru.

Ilustračný obrázok k článku Nový kandidát v hre: O post žilinského primátora zabojuje aj syn Jána Slotu
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

O post primátora Žiliny sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať predseda strany Domov – Národná strana Pavol Slota. Syn expredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) a exprimátora Žiliny Jána Slotu o tom informoval v stredu na tlačovej konferencii v Žiline.

Priority

O dôveru Žilinčanov sa bude uchádzať s podporou tímu kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva. „Rozhodol som sa kandidovať, pretože mesto dlhodobo stagnuje. Nehovorím o niekoľkých mesiacoch, stagnuje viac ako desať rokov. Je načase, aby sa opäť posunulo dopredu. To je hlavný dôvod,“ povedal Slota.

Zamerať sa chce napríklad na čerpanie eurofondov, starostlivosť o sociálne slabších a dôchodcov, infraštruktúru, parkovacie miesta či efektívnu ekonomiku mesta. „Sme kandidáti politickej strany, ktorá má v stanovách zakotvené hlavné ciele, a tak sme ľahko čitateľní,“ podotkol.

Zaváži meno?

„Myslím si, že Slota a národný politik ide dokopy. Má to cveng. A Slota a Žilina má ešte väčší cveng,“ zhodnotil význam priezviska Slota v kampani.

Kandidatúru na primátora Žiliny v jesenných komunálnych voľbách doposiaľ ohlásili súčasný primátor Peter Fiabáne (nezávislý), poslanec mestského zastupiteľstva Peter Cibulka (nezávislý), Ján Rzeszoto (nezávislý) a poslanec Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja a bývalý viceprimátor Žiliny Štefan Zelník (Život-NS).

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM