Iveta Hrabovská Futbal

Nová posila Žiliny: Šošonom pomôže Portugalčan Guima!

Futbalový klub MŠK Žilina získal do svojich radov portugalského útočníka Bruna Guimaraesa Pinha Azeveda. Hráč s futbalovým menom Guima sa s úradujúcim slovenským majstrom i víťazom pohára dohodol na dvojročnom kontrakte.

Dvadsaťšesťročný zakončovateľ, ktorý strávil predošlé dve sezóny v tíme portugalského druholigistu UD Oliveirense, sa stal po obrancovi Ricardovi Nunesovi druhým Portugalčanom v tíme holandského trénera Fransa Adelaara.

//„Bola to jedna z našich úloh, nájsť útočníka, typického hrotového, ktorý vie hrať chrbtom k bráne, v šestnástke a má dobrú hlavičku. Hráča sme sledovali aj v majstrovských zápasoch druhej portugalskej ligy, vlani dal v sezóne deväť gólov. Očakávame od neho, že zvýši konkurenciu medzi útočníkmi a vzhľadom na to, že je to šestnástkový hráč, veríme, že sa mu podarí zúročiť prácu mužstva v koncovke,“ citovala oficiálna stránka „šošonov“ //športového manažéra Karola Belaníka.

[blockquote]Guima sa strelecky presadil hneď v prvom zápase v drese nového zamestnávateľa, keď v dueli s poľským TS Podbeskidzie Bielsko-Biala skorigoval v 76. minúte na konečných 1:2. Zápas bol generálkou Žiliny pred novou sezónou Corgoň ligy.[/blockquote]

Žilina24/TASR Foto:TASR

Majstri na návšteve župana: Šošoni so vzácnym ocenením. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137893_Maj­stri-na-navsteve-zupana:-Sosoni-so-vzacnym-ocenenim]TU[/link] Žreb pre Žilinu padol na izraelský Hapoel Kirjat Šmona. Viac [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137322_Zreb-pre-Zilinu-padol-na-izraelsky-Hapoel-Kirjat-Smona]TU[/link]

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie