Soňa Vanovčanová Od Vás Správy

Nová fontána v bôrickom parku je rajom detí: Mamička Lucia (30) s vážnou otázkou

Park Ľudovíta Štúra v mestskej časti Bôrik je oficiálne otvorený už deväť mesiacov. V tôni stromov i pri novej fontáne oddychujú všetky vekové kategórie Žilinčanov.

Ilustračný obrázok k článku Nová fontána v bôrickom parku je rajom detí: Mamička Lucia (30) s vážnou otázkou
41
Galéria
Foto: Soňa Vanovčanová / Zdroj: Dnes24.sk

V priestoroch Parku Ľudovíta Štúra môžete športovať, leňošiť i opaľovať sa. Príjemnou atrakciou horúcich dní je aj osvieženie v novej fontáne. Z tej majú radosť najmä naše ratolesti.

Počas horúčav býva bôrický park plný života najmä podvečer. Rekonštrukcia oddychovej zóny priniesla ovocie a útočisko v ňom hľadajú najmä rodičia s deťmi, seniori, psíčkari, výnimkou však nie sú ani cyklisti či korčuliari. Park poskytuje aj priestor pre hry s loptou či detské preliezačky. Deti si však počas horúcich popoludní našli aj inú zábavku. Tou je bláznenie v novej fontáne. Z prúdov vody majú najväčšiu radosť drobci.

Ako uviedla hovorkyňa žilinskej radnice Barbora Zigová, mesto zaznamenáva pozitívne ohlasy nielen na samotnú fontánu, ale aj na celý zrekonštruovaný priestor parku.

Mamičku Luciu (30) však zaujíma aj hygiena vo fontáne, keďže deti v horúčavách neodolajú prúdom vody. „Chcela by som sa opýtať, či bude niekde v okolí fontány vyznačený zákaz vstupu pre psov, keďže tam pobiehajú bosé a polonahé deti,“ pýta sa Lucia, ktorá trávi popoludnia v parku so svojim synčekom (2).

„Momentálne nie je v blízkosti fontány umiestnený zákaz vstupu zvierat, ale vzhľadom na fakt, že sa v jej okolí zvieratá nachádzajú, budeme musieť tento zákaz vyznačiť. Samozrejme, zákaz vstupu zvierat bude platiť len pre okolie fontány, do parku bude vstup pre zvieratá povolený aj naďalej,“ informovala redakciu Žilina24 Barbora Zigová.

Pozrite si FOTOGALÉRIU Parku Ľudovíta Štúra počas letného večera.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM