Neviete sa dočkať víkendu? Tipy pre Žilinčanov, ako si ho ozvláštniť

Koniec týždňa je časom na relax. Za víkendovými zážitkami netreba chodiť ďaleko. Prinášame vám zopár tipov...

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Neviete sa dočkať víkendu? Tipy pre Žilinčanov, ako si ho ozvláštniť
Zdroj: TASR

Stand-up show:

3T v divadle

Piatok, 26. januára, 19.00 hod., Mestské divadlo, Žilina

Majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory ? Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško opäť na našich divadelných doskách.
Nová a nepredvídateľná divadelná improvizácia, spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti, kde neplatia žiadne obmedzenia, premiéra a derniéra zároveň. Neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

Ples:

XIV. Reprezentačný ples

Piatok, 26. január, o 19.30 hod., Dom odborov

Príďte sa aj vy zabaviť na XIV. ročník Reprezentačného plesu Domu odborov.

Tento rok Vás budú slávnostným večerom sprevádzať moderátori rádia Frontinus a predstavia sa vám hostia: Folklórny súbor Rozsutec, skupina Pollux, TŠ Petra Ciekra, DJ Wizo, Ľudová hudba Ferova družina a skupina AYA. Čaká Vás kompletné menu vrátane 0,7 l vína na osobu a samozrejme nebude chýbať ani bohatá tombola o skvelé ceny.

Hudobná show:

Medial Banana v Žiline

Piatok, 26. januára 2018, 21:00 hod., Klub Kolečko, Žilina

V Klube Kolečko predstaví sa predstaví to najlepšie čo slovenská reggae scéna ponúka. Speváci z kapely Medial Banana, Pokyman a King Shabba Konng sa predstavia so svojou energickou live riddim show. Kryť chrbát im bude DJ SIMPLE SAMPLE zo slovenského Ghetto Youths Sound, ktorý je aj jedným zo zakladateľov Uprising Reggae Festivalu!
O support sa postará selector z Natty Youth Sound SAMPLE LEE.

Ples:

II. Swing Ples v Event House

Sobota, 27. január, 19:00 hod., Event House Žilina, Bytčická 16, Žilina

Môžete sa opäť tešiť na legendárnu swingovú noc II. O zábavu sa postará kapela Sweet Little Chicks, DJ DayD, vystúpia členovia školy swingu CreDance, Pianista a večerom vás bude sprevádzať Matúš Škorvo Škorvánek. Dresscodom večera je Swing.
V cene vstupného je zahrnuté víno, minerálka, večera vo forme rautu, dezerty, sedenie pri 10-miestnych okrúhlych stoloch.

Divadelné predstavenie:

Sexuálna perverzita v Chicagu

Sobota, 27. januára, 19:00 hod., Veľká sála Mestského divadla

Kontroverzná, provokatívna a štipľavo-vtipná čierna komédia o tom, ako sa navzájom duševne a telesne mrzačíme. Šteklivá inscenácia hry Sexuálna perverzita v Chicagu v réžii Jána Štrbáka rozpráva o kvartete hrdinov, ktorí sa zábavou, sebavedomým jazykom a snahou vybočiť z normy bráni pred zlyhaním v láske. Rafinovane a najradšej bez záväzkov sa snažia ovládať svoju žiadostivosť a túžby. Akékoľvek hlbšie vzťahy sú už vopred odsúdené na zánik. Ich sexuálne úlety a energia výrečnosti len maskujú osamelosť a neschopnosť naozajstných citov.

Divadelné predstavenie:

Zázračná baterka

Nedeľa, 28. januára, 16.00 hod., Bábkové divadlo Žilina

Raz v parku stretne chlapec menom Ferko malého rozprávkového starčeka, ktorý mu daruje zázračnú baterku. Na čo s ňou posvieti, to v tej chvíli ožije. Ferko by si mal však vopred veľmi dobre rozmyslieť, kedy baterku rozsvieti, pretože o “oživenú vec” sa bude musieť aj postarať. A to nie je vždy úplne jednoduché. Tak príde na svet jeho psík Petko, Perinama, Vlasiatko či Tenitrysky, s ktorými Ferko zažije množstvo neuveriteľných príhod.

Podľa knihy Kouzelná baterka od Olgy Černej

Dramaturgia: Petra Štorcelová

Scéna, kostýmy a bábky: Zoja Zupková

Hudba: Ľuboslav Petruška

Scenár a réžia: Zoja Zupková

Nedeľné matiné pre deti a rodičov s tombolou:

„Rozprávka o Rosamunde“

Nedeľa, 28. januára, 16.00 hod., Dom umenia Fatra

Orchestrálne matiné ŠKO a známeho bratislavského bábkového divadlo Teatro Neline pod scénickým a moderátorským vedením skvelého herca a žilinskými deťmi a rodičmi mimoriadne obľúbeného Martina Vaneka.

  • ŠKO Žilina
  • Karol Kevický, dirigent
  • Teatro Neline, bábkové divadlo
  • Martin Vanek, scenár a moderovanie
  • Franz Schubert: Predohra Alfonso a Estrella
  • Scénická hudba Rosamunda op. 26
  • Predohra Zauberharfe

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame