Rôzne Správy

Nápaditá akcia na Budatínskom hrade: Návštevníci si môžu vymodelovať jeho časť

Považské múzeum pripravilo zaujímavú tvorivú dielňu na Budatínskom hrade. Podujatie povedie autor modelov a historik dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Nápaditá akcia na Budatínskom hrade: Návštevníci si môžu vymodelovať jeho časť
Zdroj: TASR

„Modelujeme Budatínsky hrad“ je názov prednášky a tvorivej dielne, ktorú pripravuje Považské múzeum (PM) v Žiline na utorok 21. januára. Podľa Magdalény Lackovej z oddelenia práce s verejnosťou PM sa návštevníci dozvedia, ako vznikli modely hradu v novej archeologickej expozícii.

,,Ako bonus si môžu návštevníci časť modelu aj sami vyrobiť. Podujatie povedie autor modelov a historik dopravy PM v Žiline Peter Šimko," doplnila Lacková.

Novú archeologickú expozíciu Pred hradbami, za hradbami otvorili v októbri 2019 v zrekon­štruovaných priestoroch druhého nadzemného podlažia Budatínskeho hradu. Podľa riaditeľa PM v Žiline Michala Jureckého je expozícia venovaná archeológii, opevneniu a histórii Budatínskeho hradu.

,,Návštevníci môžu vidieť klasickú expozíciu Dejiny Žiliny, ako to mohlo vyzerať na samotnom hrade, a aj dobový nábytok. V novom krídle majú možnosť vidieť archeológiu," dodal Jurecký.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie