Rôzne

Nájdite rozdiel: Žilina počas minulej jari a tohtoročnej zimy :)

Chlad, ktorý vyštípe líca, snehové jazyky, husto zasnežené časti mesta... Taká podoba ročného obdobia býva v januári bežne aj v Žiline. Avšak tohoročná zima sa akosi oneskorila a doposiaľ sa podobala skôr na iné ročné obdobie.

Ilustračný obrázok k článku Nájdite rozdiel: Žilina počas minulej jari a tohtoročnej zimy :)
Zdroj: Dnes24.sk

Minulý rok sme vás pritom ešte počas Veľkej noci na sklonku marca informovali o hustom snežení a hromadiacej sa snehovej pokrývke. Zimné počasie ovplyvňovalo situáciu na cestách a pribúdali v meste kopy snehu. A to už začala jar. Táto zima sa zatiaľ ukazuje v inom šate.

Síce prvé vločky dopadali na nás okres už koncom novembra, aká-taká snehová pokrývka nemala dlhého trvania. Viacerí sme očakávali, že sviatky budú biele. Perinbaba avšak akosi prispala a zabudla nasnežiť. Vianočné sviatky aj Nový rok boli preto počas tohtoročnej zimy bez snehu.

Opýtali sme sa preto aj niektorých Žilinčanov, ako vnímajú zimu v tomto roku. „No síce zimu a sneh nemám rád, avšak aspoň cez sviatky mohlo nasnežiť. Hneď by to malo inú atmosféru. Ďalšia vec je, že príroda resp. pôda si nestihla dostatočne oddýchnuť. Ale úprimne, mňa už v tomto štáte nič neprekvapí,“ povedal s úsmevom pán Jozef (52).

„Tak ja som osobne dosť sklamaná. Mám malé deti, ktoré by sa potrebovali posánkovať a vyšantiť vonku, žiaľ tento rok bude úradovať zima asi len na blate,“ povedala mladá mamička Ivana (26).

Dotretice sme sa spýtali aj tej najmladšej generácie na tohtoročné zimné počasie. „ Minulý rok sme s kamošmi postavili veľa snehuliakov, boli sme sa aj korčuľovať a zahrať hokej na jazere. Tento rok je nuda, nič sa nedá robiť,“ povedal 15-ročný Samuel.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM