Dávid Švec Futbal

Na návšteve MŠK Žilina pred odletom na sústredenie do Turecka

Futbalisti aktuálneho majstra MŠK Žilina dnes ukončili sériu prípravných zápasov na domácej pôde a odchádzajú na herné sústredenie do Turecka. Na poslednom prípravnom zápase sme nechýbali ani my.

Ilustračný obrázok k článku Na návšteve MŠK Žilina pred odletom na sústredenie do Turecka
Foto: Dávid Švec / Zdroj: Dnes24.sk

Káder uzavretý nie je

Žilinčania majú v príprave slušné výsledky. Zarezonovalo najmä vysoké víťazstvo 9:2 na pôde účastníka poľskej Ekstraklasy Ruch Chorzów. Ako vníma pozitívne výsledky tréner Štefan Tarkovič? „Nehodnotím prípravu nikdy cez výsledky v zápasoch. Som rád, že sme efektívni a dávame góly, lebo to bola na jeseň naša najväčšia slabina. Prípravu budem hodnotiť až po dobrom vstupe do sezóny a ak sa nám dariť v ostrých ligových zápasoch.“ V kádri úradujúceho majstra nastal pohyb smerom von i dnu. Iba včera sa verejnosť dozvedela o odchode reprezentanta Gambie Momodou Ceesaya do kazašského Kairatu Almaty. Tarkovič bol v otázke prípadných posíl zdržanlivý. „V tomto období nikdy nemôžete uzavrieť situáciu, stále je ešte mesiac do začiatku jarnej časti Corgoň ligy. Nevylučujem, že niekto príde alebo odíde, taký je jednoducho futbalový život. Uvidíme, ako sa nám budú hráči javiť v príprave a aké zmeny sa udejú. Po odchode Moma Ceesaya máme iba jedného klasického útočníka, čiže musíme alternovať v útoku, ale či a kým sa posilníme, to je otázka nasledujúcich týždňov.“

Guba sa presadil aj strelecky

Práve spomínaným jediným klasickým hrotovým útočníkom je mladý Dávid Guba. Ešte stále iba 21-ročný rodák z Humenného sa v príprave ukazoval veľmi sľubne. Predčil tak očakávania a dokazuje, že vie dávať aj góly (v dnešnom zápase MŠK Žilina – MFK Michalovce 2:0 zaznamenal druhý gól Žiliny – pozn.red.), ktoré mu v minulosti tak veľmi chýbali. Útočníka, ktorý sa výzorom ponáša na Fernanda Torresa sme sa po zápase opýtali na jeho aktuálne pocity zo zápasu.. „Dnes sa mi hralo dobre, hral som proti svojmu bratrancovi, takže to bol taký minisúboj. Som rád, že sme vyhrali a samozrejme, že som dal gól. Michalovce boli najmä zo začiatku veľmi dobrý súper, mali loptu častejšie na svojich kopačkách. My sme sa akosi nevedeli dostať do tempa z predošlých zápasov. Príprava je najmä o tom, aby sme sa zohrali. Verím, že na to takto dobre pôjde i v lige, to je pre nás podstatné.“ Dávid v krátkosti zhodnotil i dojmy z nového pôsobiska. „Ja som bol milo prekvapený ako ma kolektív prijal, nemám tu žiaden problém a všetko je úplne v poriadku. Dokonca ani diváci na mňa nekričia, keď sa mi niečo nepodarí a to ma teší dvojnásobne.“ Správu o odchode Ceesaya do zahraničia zobral pragmaticky. „Jeden konkurent odchádza, druhý prichádza (Ján Novák – pozn.red.). Ja som však rád, keď mám konkurenciu, tak to má byť."

Smer Turecko

Žilinčania sa po dnešnom zápase balia a odchádzajú na herné sústredenie do Turecka, kde budú šošoni 10 dní (5. – 15. 2.), počas ktorých odohrajú tri prípravné stretnutia. Postupne si zmerajú sily so siedmym tímom ukrajinskej ligy Volyň Luck (7. 2.), štvrtým celkom srbskej najvyššej súťaže Vojvodinou Novi Sad (10. 2.) a na záver ich čaká zápas proti 10. tímu poľskej ligy Jagellonii Bialystok (13. 2.).

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie