Webnoviny - Futbal

MŠK Žilina zdolala FK Senicu

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 14. kola Corgoň ligy 2009/2010.

FK Senica – MŠK Žilina 0:1 (0:0) Gól: 77. T. Oravec, ŽK: 30. Laurinc – 28. Bello, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Bóllo, 2142 divákov

Zostavy: Senica: Kamesch – Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp – M. Juhász (84. Victor Samb) – Piroska (79. Vrťo), Velický, I. Belák (81. Tesák) – R. Števko, Faldyna MŠK Žilina: Dúbravka – Angelovič, Piaček, Ľ. Guldan, Patrik Mráz – Rilke (65. D. Kobylík), Adauto (90.+ Chupáč), Jež, Bello (80. Vojtuš), Vyskočil – T. Oravec

Na rozbahnenom teréne obidve mužstvá len veľmi ťažko kombinovali. V 3. min sa ocitol v stopercentnej šanci hosťujúci Bello, rozhodca však jeho postavenie posúdil ako ofsajdové. Prvú strelu vyslali domáci na Dúbravku v 9. min Velickým, no bol to skôr len propagačný pokus. Pekný futbalový moment priniesla 17. min, keď po Piroskovom centri vyrazil Faldynovu gólovú hlavičku robinzonádou Dúbravka. V 22. min sa dostal k zakončeniu po rohovom kope Juhász, ale jeho tečovanú strelu gólman hostí kryl. Líder tabuľky sa dostal do čistej šance v 29. min, po rýchlom protiútoku Angelovič vysunul Bella, no ten zoči-voči pred Kameschom neuspel a bol z toho iba rohový kop. V nasledujúcom priebehu sa hralo prevažne medzi šestnástkami a diváci videli vyrovnaný duel. V 35. min mali Záhoráci opäť gólovú šancu, po kolmici Faldynu sa v pokutovom území uvoľnil Piroska, ale mieril len do náruče brankára Žiliny. Zaujala aj hlavička domáceho Laurinca po rohovom kope.

V druhom polčase sa hra odvíjala v strede poľa, ani jedno mužstvo si nevypracovalo čistú gólovú príležitosť. Zápas rozhodla 77. min. Žilinčania nakopli z vlastnej polovice loptu na hranicu šestnástky. Obrovskú chybu spravil gólman Kamesch, keď zle vybehol a Oravec ho hlavou preloboval. Jedinú vážnejšiu šancu mali Seničania v 82. min, ale lopta po tečovanej strele striedajúceho Vrťa išla tesne vedľa pravej žrde. Zápas, ktorému by viac svedčala deľba bodov, nakoniec do víťazného konca dotiahli šťastnejší Žilinčania. Seničania sa stále trápia v koncovke, keďže už v treťom zápase po sebe nestrelili gól.

Ladislav Hudec (tréner Senice): „Ťažko sa hovorí po takomto prehratom zápase. Nemôžem však chlapcom nič vyčítať. Nezvládli sme niekoľko finálnych prihrávok, najmä tú pri prečíslení Pirosku na Števka. Kamesch síce urobil chybu, no podržal nás v iných zápasoch. Nesúhlasím s tým, že víťazstvo Žiliny je zaslúžené.“

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Som spokojný s výsledkom stretnutia. Chceli sme hrať kombinačný futbal, no tento terén nám to nedovoľoval. Mali sme však v prvom polčase dve tutovky a na začiatku druhého polčasu aj Adautovu šancu. Naše víťazstvo je zaslúžené. Dokázali sme totiž využiť chybu súpera. Tri body sú veľmi dôležité.“