Futbal

MŠK Žilina postúpila do štvrťfinále Slovnaft Cupu: Rozhodnutie padlo po penaltách

Mužstvo trénera Adriána Guľu cestovali na zápas do Serede. Účastník druhej ligy v zápase Šošonov potrápil. Konečne rozhodnutie padlo po penaltovom rozstrele.

Ilustračný obrázok k článku MŠK Žilina postúpila do štvrťfinále Slovnaft Cupu: Rozhodnutie padlo po penaltách
Zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu 2016/2017. V stredajšom stretnutí osemfinále domácej pohárovej súťaže zdolali druholigový ŠKF Sereď 5:3 v jedenástkovom rozstrele, v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

Osemfinálové piate kolo SP sa hrá na jeden duel. V prípade nerozhodného rezultátu sa nepredlžuje, ale ihneď nasledujú pokusy z 11 m.

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa hlavný tréner MŠK Žilina:„Cieľ sme splnili. Keď v takomto zápase neodskočíme súperovi, môže prísť skrumáž, penalta, čo sa aj stalo a po ktorej domáci ožili. Po prvýkrát sme si s týmto tímom nacvičili aj strely z bieleho bodu, je dobré, že sme v nich nezaváhali. Musíme byť ostražitejší a naďalej pokorne pracovať. Napriek remíze sme mali dostatok šancí na to, aby sme to uzavreli skôr. Chýbal nám pokoj v koncovke, domáci išli na hrane svojich síl a poriadne nám to sťažili vo finálnej fáze. Najdôležitejšie je, že ideme ďalej,“ uviedol pre klubovú stránku klubu.

Martin Králik, obranca MŠK Žilina: „Nastúpili sme proti huževnatému súperovi, ktorý stíhal pokrývať priestory pred bránou. Snažili sme sa Sereď roztiahnuť po stranách, neodskočili sme im na viac gólov, prišla penalta a museli sme začínať odznova. Domáci hrozili dlhými loptami, po ktorých sme museli byť koncentrovaní. Naše šance z hry sme nevyužili, museli rozhodnúť až penalty. O to radšej sme, že postupujeme,“ uviedol pre klubovú stránku klubu.

Čítajte tiež:

Tréner Šošonov Guľa predĺžil kontrakt: Môžem posunúť vpred seba i klub

Žilinský športový víkend snov: Potešili hokejisti, futbalisti aj Sagan!

Foto: ilustračné

Žilinskí futbalisti v OBRAZOCH
20
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie