Iné športy

Mladé kobylky opäť excelovali: Výprask si odviezla Spišská Nová Ves

Juniorská extraliga pokračovala 7. a 8. kolom na domácej palubovke v Žiline. V prvom zápase sa mladé kobylky stretli s mužstvom Spišskej Novej Vsi a v druhom s Nižnou. Kým v prvom zápase Žilinčania naložili súperovi poriadnu nádielku gólov, v tom druhom bol boj o víťazstvo dramatickejší.. .

Ilustračný obrázok k článku Mladé kobylky opäť excelovali: Výprask si odviezla Spišská Nová Ves

7. kolo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Spišská Nová Ves 11:3 (6:0, 3:1, 2:2)

• Góly Grasshoppers: 6., 17., 21., 55., 60. Francl, 11., 15. Koščo, 12. Ďurnek, 20. Scheer, 25. Kubička, 53. Hrin.
  • Vylúčenia: 3:4
  • Rozhodovali: Burdeľ, Chorvát

Od začiatku sa chopili opratí zápasu kobylky a diktovali tempo hry. Po prvej tretine odchádzali kobylky do šatní spokojné s vysokým vedením 6:0. To navýšili v druhej tretine na 9:1. V poslednej tretine sa kobylky uspokojili, hra sa vyrovnala, čo odzrkadlila aj remízová tretia tretina.

8. kolo FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Nižná 7:5 (3:2, 2:1, 2:2)

• Góly Grasshoppers: 18., 31., 48. Francl, 5., 16. Grlický, 35. Miške, 55. Vavrica.
  • Vylúčenia: 2:3

Vedenia v zápase sa ujali hostia z Nižnej, ale kobylky dokázali otočiť skóre a po 20. minútach sa išlo do šatní za stavu 3:2. Po 40. minútach mali kobylky dvojgólový náskok 5:3, ktorý Nižná v úvode tretej tretiny vymazala. Žilina preukázala väčšiu chuť po víťazstve, zabrala a mohla sa tak tešiť z víťazstva 7:5. Streleckú mušku počas víkendu preukázal autor ôsmich gólov Francl. Po víkende si mladé kobylky pripísali do tabuľky 4 body. Kobylky sa po 8. kole držia na 1. mieste, keď zvíťazili vo všetkých doterajších zápasoch.

Zostava Grasshoppers: Turiak, Solárik – Francl, Koščo, Jurčík, Kuka, Hruška, Miške, Grlický, Vavrica, Ďurnek, Kubička, Kozaňák, Scheer, Kubička, Vojtek. Tréneri: Hrnčiar, Veneny.