Zuzana Gadušová Správy

Mimovládka INEKO hodnotila zadĺženie miest: Pozrite, koľko percent si nesie na pleciach Žilina!

Na hospodárenie slovenských miest si posvietil inštitút INEKO. Niektoré mestá sa môžu pochváliť dobrým finančným zdravím, u iných je to už horšie. Pozrite si, kam patríme my....

Ilustračný obrázok k článku Mimovládka INEKO hodnotila zadĺženie miest: Pozrite, koľko percent si nesie na pleciach Žilina!
Zdroj: Webnoviny.sk

INEKO hodnotil finančné zdravie jednotilivých miest. Jednou zo zložiek hodnotenia boli aj dlhy samospráv.

Rekordérdérom je Žilina

Najvyššie percento svieti podľa hodnotenia Ineka nad krajskou Žilinou – celkový dlh mesta je 77,1 percenta. „V jej dlhu je však započítaný aj úver od štátu na výkup pozemkov v súvislosti s investíciou automobilky KIA, ktorý mesto postupne spláca. Po odrátaní tejto výpomoci na tom Žilina nie je tak kritický,“ komentuje INEKO na svojom webe. Celkové finančné zdravie ohodnotili na známku 3,3, pričom 0 je na tejto stupnici najhoršie číslo.

Druhý najvyšší dlh v rámci slovenských miest má Púchov 50,8%. Ďalej pokračuje v rebríčku smerom nadol Čadca so 46,3 percentami, Brezno 43,3 percenta a Liptovský Mikuláš má 41,8 percenta celkový dlh. Piate najvyššie zadlženie má Bratislava 39,1 percenta, pričom toto zadlženie predstavuje sumárny údaj za magistrát a všetky mestské časti.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM