Aktualizované Soňa Vanovčanová Rôzne Správy Video

MIMORIADNA SPRÁVA od polície: Cestu medzi Žilinou a Čadcou postupne sprejazdňujú

Polícia hlási mimoriadnu situáciu na cestách v okolí Žiliny. Do áut radšej nesadať!

Zdroj: Dnes24.sk

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline upozorňuje vodičov, že cesta 1/11 od Žiliny do Čadce je neprejazdná pre poľadovicu. V úseku ostala pre silnú poľadovicu súvislá kolóna vozidiel. Je nemožný prejazd policajtov, hasičov a cestári uviazli v kolónoch. Číslo 158 je maximálne vyťažené.

Podľa OS KR PZ v Žiline je pre poľadovicu taktiež zastavený tranzit do Českej republiky. Polícia odporúča využiť iné tranzitné cesty. Kolóna vozidiel dosiahla mesto Žilina.

Mimoriadnu situáciu na cestách Žilinského kraja ďalej polícia hlási aj v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Ružomberok a Martin pre poľadovicu a ťažko zjazdné cesty.

„Potrebné použiť snehové reťaze, prípadne zvážiť cestu vozidlom!“ odkazujú muži zákona.

Naďalej platí výstraha na celom území ZA kraja pred silnou poľadovicou!

„Premávku na ceste 1/11 zo Žiliny v smere na Čadcu postupne obnovujeme – nákladné motorové vozidlá budú púšťané po etapách, osobné motorové vozidlá bez obmedzení. Premávka v smere na Českú republiku od Čadce je čiastočne obnovená, avšak treba rátať s obojsmernými kolónami nákladných motorových vozidiel,“ uvádza OS KR PZ v Žiline.

Polícia upozorňuje na svojich oficiálnych facebookových stránkach, že polovicu trasy medzi Žilinou a Čadcou prejdete za tri hodiny.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie