Webnoviny - Od Vás

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami

Druhý stupeň výstrahy pre vysoké teploty platí až do 18:00 na Záhorí, v Podunajskej nížine - západ, Podunajskej nížine - východ, hornom a strednom Ponitrí a na juhu stredného Slovenska.

(WEBNOVINY) -Ako upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), maximálna teplota vzduchu môže miestami dosiahnuť 35 až 37 stupňov Celzia.

Na severozápade, Orave a Kysuciach, Liptove, Horehroní, Turci a na Spiši vyhlásili prvý stupeň výstrahy. V týchto regiónoch sa očakáva ojedinele dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 34 až 36 stupňov Celzia.

Tropické horúčavy, ktoré sužujú Slovensko, sa začali v pondelok a hneď začali prepisovať teplotné rekordy. V pondelok padol v Poprade, v utorok už na šiestich miestach.

V Hurbanove namerali meteorológovia 35,4 stupňa Celzia, čo je najvyššia maximálna denná teplota od roku 1950. V Bratislave, kde namerali 34,1 stupňa Celzia, bol v utorok tiež prekonaný rekord z toho istého roku. Teplotné maximá padli aj v Piešťanoch, Nitre, Sliači a v Žiline. Odborníci predpokladajú, že v nasledujúcich dňoch budú padať ďalšie rekordy.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie