Leto sa ešte nevzdáva! V najbližších dňoch sa vrátia trópy

Prvé dva dni nového pracovného týždňa zasiahnu celé územie Slovenska vysoké teploty vzduchu. V pondelok by mali byť v našom kraji 32°C, v utorok o stupeň menej. Ku koncu týždňa teplota vzduchu bude postupne klesať.

Iveta Hrabovská

Najteplejší pondelok a utorok[/size][/co­lor]

Výstraha druhého stupňa dnes platí najmä pre okresy južného a západného Slovenska. Mimoriadne horúčavy tak môžu zasiahnuť nielen hlavné mesto, ale tiež napríklad okresy Nové Zámky, Topoľčany alebo Zlaté Moravce. V Žilinskom kraji vystúpi teplota na 32°C a bude jasno až polojasno, zrána ojedinele hmlisto. Fúkať bude slabý vietor.

V utorok by s extrémnymi teplotami mali počítať aj obyvatelia južných oblastí stredného a východného Slovenska. V našom kraji by nemala teplota presiahnuť 31°C. Najväčšie horúčavy sa očakávajú počas oboch dní v čase od 12.00 h do 18.00 h.

Praktické rady, ktoré vám pomôžu sa schladiť v týchto horúčavách nájdete [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.137800_RA­DY-A-TIPY:-Ako-sa-schladit-v-horucavach---]TU[/link].

Od stredy búrky[/size][/co­lor]

V stredu a vo štvrtok sa k horúčavám pridajú búrky z tepla a teploty vystúpia do 31°C. V piatok sa dažde vyskytnú už iba ojedinele a bude naďalej teplo.

Ak už máte slnka a horúčav dosť a nechcete čeliť úpalu či kolapsu, správajte sa vonku s rozvahou. [link=http://www­.zilina24.sk/clan­ky?extend.140930_Od­bornici-varuju:-Z-horucav-mozu-skolabovat-aj-sportovci]TU[/link] sú rady odborníkov.

AKTUÁLNY VÝVOJ POČASIA ZO ŽILINY A OKOLIA NÁJDETE[link=http://www­.zilina24.sk/we­ather.php]TU![/lin­k]

Žilina24/SHMÚ, tasr

Tento článok nie je možné komentovať.