Šport

Krásny úspech: Žilinčanky priniesli z Majstrovstiev Európy v karate cenné kovy

Máme byť na koho pyšní. Dve mladé Žilinčanky Sarah Hrnková a Stella Bytčanek z Karate klub AC UNIZA Žilina obstáli v obrovskej konkurencii.

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech: Žilinčanky priniesli z Majstrovstiev Európy v karate cenné kovy
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

V rumunskom Arade sa konali v dňoch 14. – 16. júna 2019 majstrovstvá Európy v Karate v Shito Ryu štýle.

Karate klub AC UNIZA Žilina na podujatí reprezentovala dvojica Sarah Hrnková a Stella Bytčanek. Dievčatá si priviezli domov až tri cenné kovy.

Sarah sa predstavila v seniorskej kategórii kumite žien nad 60 kg a tiež v súťaži družstiev a počínala si vynikajúco. V individuálnej kategórii to dotiahla až do finále, kde skúsenú domácu reprezentantku zdolala ešte pred časovým limitom v pomere 8:0.

Sarah svoje víťazné ťaženie neskôr potvrdila aj v súťaži tímov, kde ako členka výberu SR zvíťazila vo všetkých svojich zápasoch. Team SR sa rovnako prebojoval až do finále, kde už však nestačil na domácu reprezentáciu. Po celkovom výsledku 1:2 na zápasy sa Sarah Hrnkovej na krku ligotalo striebro.

Ešte o deň skôr štartovala mladšia dorastenka Stella Bytčanek, ktorá obhajovala svoje medailové vystúpenia z predošlých rokov. Stella napriek dobrým výkonom zostala tento krát pred bránami finále, no v boji o tretie miesto nenechala nič na náhodu a nakoniec získala cenný bronz.

„Pre obe reprezentantky bol tento turnaj zároveň generálkou pred štartmi na vrcholných podujatiach, ktoré ich čakajú už v najbližších dňoch. Hrnková spoločne s Kuklovou štartujú už budúci víkend na svetovom pohári – Karate 1 Serie A v kanadskom Montreale a Stella Bytčanek o dva týždne neskôr na svetovom pohári mládeže v chorvátskom Umagu.“ informoval o tom tréner Karate Klubu AC UNIZA Žilina Ján Novosad.

Majstrovstvá Európy v karate: Žilinčanky získali titul
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie