Igor Petrík Rôzne

Konkrétne tipy, ako stráviť najbližší víkend v Žiline: Vyraziť môžete na vysoké hory, či do divadla...

Do víkendu už zostáva iba pár hodín a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tu je našich pár tipov, ako si ho užiť priamo v Žiline. Divadlo, kino či festival je v ponuke nasledujúcich voľných dní.

Ilustračný obrázok k článku Konkrétne tipy, ako stráviť najbližší víkend v Žiline: Vyraziť môžete na vysoké hory, či do divadla...
Zdroj: TASR
  • Paweł Smoleński pracuje v renomovanom denníku Gazeta Wyborcza a v súčasnosti je považovaný za jedného z najlepších reportérov z Blízkeho východu. Diskusiu s ním, Prekliaty reportér v Palestíne – Paweł Smoleński, môžete navštíviť v piatok 20. marca na Stanici Žilina-Záriečie o 18.00 hod.
  • V piatok 20. marca bude v Dome umenia Fatra od 19.00 hod. prebiehať druhý festivalový deň podujatia Hudba sveta.
  • Na firemnej oslave sa stretne päť moderátorov, ktorí sú unavení a deprimovaní tým, čo každodenne pomocou overených trikov predávajú divákom. Od hviezd na počkanie až po politikov v doživotnej funkcii… Hru Konfety uvedie Mestské divadlo Žilina v piatok 20. marca o 19.00 hod.
  • Žilinský hotel Slovakia uvíta od piatku 20. marca do soboty 21. marca podujatie HARMÓNIA Festival zdravia a krásy. Hosťami podujatia sú Jozef Banáš či Peter Planieta – odborník na zdravú stravu. Akcia začína o 12.00 hod.
  • 21. ročník festivalu Vysoké hory Žilina sa bude konať na Mestskom úrade v Žiline. Program festivalu je rozdelený do 5 blokov. Začína v sobotu 21. marca od 9.00 do 21.00 hod.
  • Komentovanú projekciu krátkych animovaných filmov z produkcie študentov Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne Kino Kukadlo: Animáčky zo Zlína 2, uvedie v sobotu 21. marca o 16.00 hod. Stanica Žilina-Záriečie.
  • Nedeľné matiné pre deti a rodičov s tombolou: „Naučme sa pesničku,“ pripravil na nedeľu 22. marca o 16.00 hod. Dom umenia Fatra. Posledné matiné v 41. koncertnej sezóne bude patriť Bratislavskému chlapčenskému zbo­ru.
  • V Bábkovom divadlo, Žilina v nedeľu 22. marca o 16.00 hod. si môžete pozrieť Najlepšiu rozprávku o Červenej Čiapočke. Tento známy príbeh vám zahrajú štyria smiešni a popletení herci. Príchod divákov ich totiž úplne zaskočil. Dnes sa predsa hrať nemalo. Ale bude..!
  • Filmové predstavenie 5. PLUK – Misia Afganistan, uvedie v nedeľu 22.marca o 16.40 hod. Cinemax, Žilina
  • Tradičná Vaša/Naša obľúbená Vegánska nedeľa na Stanici Žilina- Záriečie, bude netradične bez špecifickej témy. Organizátori budú radi, ak návštevníci donesú niečo z vlastnej kuchyne a podelia sa s ostatnými. Akcia sa koná v nedeľu 22. marca o 17.00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie