Marián Handzuš Hokej

Kamzíci už viac než 200 minút bez streleného gólu!

Poprad stále bez výhry

Poprad 14. septembra (TASR) – HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 1. Klouda, 26. Nádaždi, 38. Kopecký, 50. Palovčík. Rozhdovali: Lauff – Gajan, Tornay, vylúčení: 8:9, navyše: Kasík (Poprad) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3006 divákov

Kamzíci prehrali síce iba v jednom zápase v riadnom hracom čase, no sú na chvoste tabuľky, podobne ako ich dnešný súper, ktorý bol len o jednu priečku vyššie. Potvrdzujú sa slová trénera Ján Jaška, že mužstvo potrebuje dlhší čas, aby sa skonsolidovalo. Známe problémy pred sezónou sa plne podpisujú pod terajšie popradské výsledky. Sotva sa súperi rozhľadeli a už domáci Melicherčík lovil v 14 sekunde puk zo svojej svätine. Paradoxom sa o to z prvého útoku postaral ešte v minulej sezóne jeho spoluhráč, expopradčan Klouda. To síce vyburcovalo domácich k aktivite, ale gól neprichádzal. Naviac, nevyužili ani štyri presilovky, hoci zamestnávali žiilinského Lipovského neustálymi útokmi. Herne boli Podtatranci pohyblivejší, na vyrovnanie v úvodnej dvadsaťminútovke však nemali dostatok síl.
Diváci v úvode strednej časti hry neustále tlačili svojich zverencov pred súperovu bránu. Tlak narastal a v 25. minúte sa krásne dostal pred Lipovského Paločko, prešiel dravo pozdĺž brány, ale puk nezasunul. Hneď na to prišiel trest. Na trestnú lavicu odišiel domáci Mašlonka a po minúte Nádaždi v presilovke zvyšoval žilinské vedenie na 2:0. Poprad znova preladil na vyššie obrátky, no žilinskí obrancovia boli v pozore a vedomí si náskoku, pokojne riešili nebezpečie. Aj ich útočníci boli pri chuti a miestami robili problémy Melicherčíkovi. Potvrdili to v 38 min., keď využili domáce oslabenie o Jasečka a Kopeckým zvýšili na 3:0…
Dobíjaním sa na Lipovského bránu začala záverečná tretina kamzíkov. Diváci stále volali po góle, domácich v „modrom“ bolo to však bez efektu. Pri hre 4:4 sa nebojácne hostia predreli do domácej obrannej tretiny a zľava dal delovkou Palovčík štvrtý gól, ktorý rozhodca po porade s videorozhodcom uznal. O zápase bolo rozhodnuté… Žilina od 52. min hrala presilovku 5:3, nevyužila ju. Na ľade najmä zo strany domácich zavládla nervozita, vylučovalo sa, čo ani jeden zo súperov nevyužil. Dve minúty pred koncom hral pre zmenu Poprad 5:3, no bez využitia. Popradskí kamzíci prehrali už tretí zápas bez streleného gólu.