Hradné hry Žofie Bosniakovej: Sledujte ten nabitý PROGRAM

Nadchádzajúca nedeľa prinesie obľúbené podujatie na hrad Strečno a do stredovekej dediny Paseka. Ak neviete, kam s ratolesťami, pozrite si kopletný program podujatia.

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Hradné hry Žofie Bosniakovej: Sledujte ten nabitý PROGRAM
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Najznámejšia strečnianska hradná pani je späť. Stretnúť ju môžete na podujatí Hradné hry Žofie Bosniakovej, ktoré sa uskutočnia v nedeľu, 12. augusta od 9. hodiny, v hrade do 17.00, v Paseke do 18.00.

„Opäť po roku sú tu hradné hry Žofie Bosniakovej, počas ktorých vystúpi na hrade Strečno Skupina historického šermu Bojník, so stredovekými hrami, na nádvorí predvedú šermiarske žartovné výstupy. Cech Terra de Selinan tiež v priestoroch hradu bude mať svoje zastúpenie v ukážke starých remesiel – sviečkar, krajčírka, maliar, pisár,“ uviedla Michaela Koláriková z oddelenia práce z verejnosťou Považského múzea v Žiline.

V kuchyni južného paláca bude podľa Kolárikovej ukážka stolovania a návštevníci budú mať možnosť vidieť aj ukážku rôznych zbraní a zbroje s možnosťou vyskúšania si. Klub vojenskej histórie – TURIEC predvedie streľbu z ľahkého poľného dela. Divadlo „Kapor na scéne“ vystúpi v programe s impro scénkou „Časostroj“. Predstavenie “Kaukliar hľadá ženu” taktiež spestrí návštevníkom prehliadku hradom.
V stredovekej dedine a v oddychovej zóne bude jarmok a, samozrejme, počas celej sezóny je tu stredoveký tábor s lukostreľbou, kuchyňou s ochutnávkou a kováčskou vyhňou. Na javisku amfiteátra pod hradom bude súbežne s programom na hrade prebiehať umelecká výstava v „Galérii Kyslík“, kde sa 12. augusta predstaví Daniela Krajčová a Štefánia Klenovičová s maľbami.

Program:

Hrad: 9.00 – 17.00

  • stredoveké hry a žartovné šermiarske vystúpenia – SHŠ Bojník
  • staré remeslá: sviečkar, krajčírka, maliar, pisár – Cech Terra de Selinan
  • ukážka stolovania v hradnej kuchyni a zbraní s možnosťou ich vyskúšania – Cech Terra de Selinan
  • streľba z ľahkého poľného dela – Klub vojenskej histórie Turiec
  • humorné divadelné predstavenie „Časostroj“ – Kapor na scéne
  • vystúpenie „Kaukliar hľadá ženu“

Stredoveká dedina Paseka: 9.00 – 18.00 hod.

  • stredoveký tábor s lukostreľbou, ochutnávkou kuchyne a kováčskou vyhňou
  • remeselnícky jarmok
  • galéria Kyslík

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk